Доступність посилання

ТОП новини

«Севастопольський парламент втратив обличчя»: як у місті пройшли російські вибори


Російські вибори в Севастополі
Російські вибори в Севастополі

У Севастополі пройшли російські вибори в підконтрольний Москві міський парламент, які не визнають в Україні, США, країнах ЄС та низці інших держав. У результаті партія «Единая Россия», хоч і зберегла більшість, але окрім неї в Законодавчих зборах другого скликання будуть представлені ще п'ять політичних сил. Як результати минулого голосування змінять управлінську конфігурацію в місті й чого очікувати від нового депутатського корпусу ‒ в матеріалі кореспондента Крим.Реалії.

Нинішня передвиборна кампанія в Севастополі так чи інакше відповідала тенденціям сусідньої Росії. У місті, як і в Москві чи Санкт-Петербурзі, не обійшлося без зняття кандидатів-самовисуванців, а також цілих списків політичних партій. У першу чергу, варто згадати список російської партії «Родина», кандидати від якої входять до сфери впливу колишнього «народного мера» Севастополя Олексія Чалого. Слід відзначити, що сам політик і бізнесмен у виборах брати участь відмовився.

Незважаючи на те, що місцева преса регулярно писала про порушення, які мали місце, спостерігачі на виборчих дільницях, з якими вдалося поговорити кореспондентові Крим.Реалії, відзначали, що всі порушення були точковими й не відображали загальну тенденцію виборів, які, за їхніми словами, минули спокійно, без серйозних порушень та провокацій.

Втрата обличчя

Єдиним фактом, на який багато хто звернув увагу, стало організоване голосування в місті російських військових, зокрема й солдатів-строковиків. Голова виборчого штабу КПРФ (Комуністична партія Російської Федерації ‒ КР) у Балаклаві Олексій Меркулов розповідав кореспонденту Крим.Реалії, що як мінімум на трьох дільницях, за його інформацією, було зафіксоване «підвезення» виборців. Йшлося саме про військових новобранців, які, за словами спостерігачів від російської компартії, погано орієнтувалися в місті.

Підсумки виборів зафіксували перемогу «Единой России» ‒ 38,5% (8 мандатів ‒ КР). Втім, результат російської партії влади не збігся з результатами, оголошеними проведеним у місті екзитполом. Друге місце з результатом у 18,7% (3 мандати ‒ КР) посіли комуністи, лише на 0,2% випередивши представників ЛДПР, у яких 18,5% (так само 3 мандати ‒ КР). Також у підконтрольних Росії Закзборах Севастополя будуть представлені партія «Справедливая Россия» ‒ 8,7% і «Партия пенсионеров за справедливость» ‒ 6,8% (в обох по 1 мандату ‒ КР).

Севастопольський парламент втратив своє обличчя і пішов в історію
Олег Ніколаєв


«Результати цих виборів особисто для мене свідчать про те, що знаменитий на всю країну севастопольський парламент, який захищав права громадян і протистояв виконавчій владі, втратив своє обличчя й остаточно пішов в історію», ‒ підбиває підсумки виборів севастопольський політик і бізнесмен Олег Ніколаєв.

Олег Ніколаєв
Олег Ніколаєв

«Всі ці так звані опозиційні партії складаються переважно з конформістів, які пристосуються до будь-якої влади, до будь-якого губернатора. Через це немає різниці, скільки партійних вивісок буде в Закзборах, якщо вони не мають принципових позицій», ‒ додав Ніколаєв.

Криза команди Чалого

До того ж, каже політик, ці вибори продемонстрували, що довіра до Олексія Чалого серед містян знизилася. Так, серед кандидатів-самовисуванців, підтриманих Чалим, перемогу в мажоритарному окрузі зміг здобути лише В'ячеслав Горєлов ‒ керівник місцевого відділення «Зеленых». Решта, серед них і віцеспікер Законодавчих зборів Олександр Кулагін, зазнали поразки від людей, які йшли на вибори під прапором «Единой России». Таким чином, кандидати російської партії влади за підсумками виборів в одномандатних округах займуть ще сім крісел Закзборів. Загалом у парламенті Севастополя засідатимуть 15 членів «Единой России».

Севастополь широкими кроками рушає в бік чергової Пензи або Воронежа
Володимир Гарначук


«Перемога Горєлова ‒ мабуть, єдина приємна новина на тлі всього, що сталося, ‒ вважає російський політик Володимир Гарначук. ‒ Він ‒ єдиний реальний політик у Севастополі. Людина, яка займалася саме «польовою» роботою так, як це має робити кандидат, який бажає перемогти в одномандатному окрузі. Все інше свідчить про те, що Севастополь широкими кроками рушає в бік чергової Пензи або Воронежа ‒ регіонів, де парламент займається погоджуванням і дме в дудку разом із губернатором».

Володимир Гарначук
Володимир Гарначук


У свою чергу, в КПРФ впевнені, що перемогу «Единой России» забезпечили саме військові на тлі слабкої мобілізації громадянського електорату. При цьому російські комуністи не вірять в те, що будь-який союз парламентської опозиції може мати місце, оскільки більшість все одно залишиться у «єдиноросів».

«Ми вже мали гіркий досвід цих союзів, тому особисто я припускаю, що можуть бути лише ситуативні об'єднання заради досягнення якоїсь конкретної мети. Адже зараз тільки КПРФ послідовно протистоїть «Единой России», усі інші ‒ і ЛДПР, і есери ‒ з моєї точки зору, ближчі до союзу з самими «єдиноросами», аніж з нами», ‒ говорить голова виборчого штабу КПРФ у Балаклаві Олексій Меркулов.

Найближчим часом новий склад російського парламенту Севастополя має обрати спікера та двох віцеспікерів. Прізвища останніх залишаються невідомими, а головою парламенту, за інформацією джерела Крим.Реалії, близького до місцевої «Единой России», знову стане Катерина Алтабаєва.

У матеріалі використовується термінологія, вживана на анексованому Росією півострові

XS
SM
MD
LG