Російська влада Криму має намір запобігати будь-якому тиску у свій бік. Так, коментуючи справу про «диверсію на газогоні», російський глава Криму Сергій Аксенов наголосив, що будь-який тиск на російську владу Криму буде жорстко припинятися.
При цьому Аксенов стверджує, що в Криму «точно немає ніяких» політичних в'язнів. «Усіх, хто буде сприяти, в цьому випадку терористам, намагатися виходити й тиснути в громадському полі на органи влади ‒ однозначно всі ці дії будуть припинені дуже жорстко», ‒запевнив Аксенов.
Кримський громадський активіст та журналіст Рагім Гумбатов вважає, що такі заяви з боку російської влади мають характер залякування інакодумців.
Цією заявою непрямо визнається, що сьогоднішня влада боїться кримських татарРагім Гумбатов
«Очевидно, що після затримання авторитетного серед кримських татар громадсько-політичного діяча Нарімана Джеляла, що викликало сильний резонанс та обурення, влада боїться хвилювань і протестних виступів. Заяви про те, що всі такі виступи «будуть жорстко припинятися», мають попереджувальний характер і зайвий раз показують, що влада цього дуже боїться. Тобто цією заявою непрямо визнається, що сьогоднішня влада боїться кримських татар. Тому їх залякують жорсткою відповіддю на будь-які прояви невдоволення. На жаль, коли владі не вдається зробити так, щоб її полюбили, вона робить усе, щоб її хоча б боялися. Але це неправильний вибір», ‒ прокоментував ситуацію Крим.Реалії громадський активіст.
На думку кримського активіста Павла Степанченка, подібні заяви з вуст російського глави Криму неприпустимі й звучать як загроза.
З організованим політичним угрупованням необхідно попрощатися на виборах, захищаючи голоси доступним законним способомПавло Степанченко
«Залякування війною та «терористами», які можуть визнаватися такими лише за рішенням суду, що набуло чинності, а не картинкою з телевізора, це чергова стара платівка ‒ нічого нового. Функція громадського поля ‒ як раз впливати на владу, формувати думку. Прокуратура зобов'язана негайно ухвалити попередження про неприпустимість висловлювання подібних погроз, функція прокуратури ‒ зокрема, контролювати висловлювання посадових осіб виконавчої влади. Нічого дивного ‒ звідки Аксенов вийшов і куди прийшов. З організованим політичним угрупованням необхідно попрощатися на виборах, захищаючи голоси доступним законним способом, а поки ми змушені слухати пропаганду, погрози та шантаж псевдогероїв», ‒ поділився своєю думкою з Крим.Реалії активіст.
За словами кримського активіста Олексія Єфремова, погрози з боку влади та «закручування гайок» призводять до того, що голос інакомислення все рідше чути в Криму.
Чекісти складають і реалізовують сценарії, а балакучі голови їх озвучують і лякають незгоднихОлексій Єфремов
«Почнемо з того, що я не особливо вірю в цих суперменів невидимого фронту, цих лицарів плаща й кинджала, які бігають вночі дахами, знешкоджуючи «українських диверсантів». Не знаю, на кого такі новини розраховані. Перед виборами, щоб усі об'єдналися навколо партії шахраїв і злодіїв ‒ адже ми в кільці ворогів: Україна, Держдеп... Вираз «Якщо у крані немає води» тепер набуває нового продовження. Люди кругом уже жартують, що масове нашестя комарів і сонечок цього літа ‒ теж злі підступи «північного сусіда». Чекісти складають і реалізовують сценарії, а балакучі голови їх озвучують і лякають незгодних, тих, хто говорить: не вірю. Втім, голоси все рідше можна почути, «закручувати гайки» матриця вміє, треба віддати їй належне. Але, нічого, коли-небудь «Росія встане від сну...», ‒ сказав Крим.Реалії активіст.
Активістка громадського руху «Вільний Крим» Еміне Ібраїмова зазначає, що у російської влади та силовиків обопільний інтерес боротися з інакомисленням у Криму.
Сталін робив з кримських татар «зрадників», а нинішня влада з кримських татар робить «терористів», й кінця ні краю цьому не видноЕміне Ібраїмова
«Аксенов дав чітко зрозуміти, що влада тепер буде ще жорсткіше припиняти все, що їм не сподобається. Критика їм точно не потрібна. На боротьбу з тероризмом виділяють великі гроші, їх треба використати, тому силовики теж зацікавлені. Вважаю, що йде залякування людей такими висловлюваннями від перших осіб російської влади та діями силовиків. Аксенов може дозволити собі погрожувати, він же не залежить від народу, а те, що в Криму навіть запаху демократії вже не залишилося, владу дуже навіть влаштовує. Кримським татарам у цій ситуації найскладніше. Сталін робив з кримських татар «зрадників», а нинішня влада з кримських татар робить «терористів», й кінця ні краю цьому не видно», ‒ зазначила в коментарі Крим.Реалії активістка.
Кримський активіст Дмитро Демчук у коментарі Крим.Реалії повідомив, що силовики не з тими борються в Криму, з ким слід було б.
«В одному з останніх інтерв'ю Сергій Аксенов сказав, що переловить разом з ФСБ усіх терористів та екстремістів у Криму. Думаю, перш, ніж вішати ярлики на активних кримчан, які пишуть правду про його злодійкуватих ставлеників у регіонах, варто було б тій же ФСБ провести перевірку фактів, наприклад у Судаку, виявлених Рахунковою палатою Росії, де сума збитків склала 2,6 млрд руб. І ніхто не покараний, усі злодії на своїх місцях продовжують працювати! Ігнорування таких фактів наштовхує на думку, що іноагентом вважають не тих, кого варто було б!» ‒ вважає активіст.
Активіст громадського об'єднання «Кримська солідарність» Енвер Шерфієв зазначає, що репресії проти інакомислячих у Криму посилюються з кожним роком.
Замовники цих справ сидять у Кремлі, а Аксенов ‒ всього лише глашатай їх воліЕнвер Шерфієв
«Судячи з практики, переслідування та репресії на території тимчасово окупованого Криму й Севастополя, починаючи з першої справи «Хізб ут-Тахрір» у 2015 році («севастопольська група»), відносно жителів Криму тривають і з кожним роком посилюються. Так, хлопцям з «севастопольської групи» дали терміни ув'язнення від 5 років і вище нібито за участь у «терористичній організації», а сьогодні ми вже бачимо терміни від 13 до 17 років. Зараз переслідуються «Свідки Єгови» та члени Меджлісу кримськотатарського народу (обидві організації вважаються екстремістськими за російськими законами). Я не здивуюся, якщо завтра-післязавтра також під статтю про «екстремізм» у Криму потраплять прихильники УПЦ. На півострові політв'язнів за різними статтями (про «екстремізмі» та «тероризм») вже понад 120 громадян України, серед яких більшу частину становлять кримські мусульмани (кримські татари). Замовники цих справ сидять у Кремлі, а Аксенов ‒ всього лише глашатай їх волі», ‒ розповів Крим.Реалії активіст.
За інформацією російського видання незалежних журналістів-розслідувачів «Агентство», у Криму разом з Севастополем кількість людей, які перебувають у місцях позбавлення волі за політичними статтями, більша, ніж у будь-якому з суб'єктів сусідньої Росії.