Доступність посилання

ТОП новини

Подорож на кшталт медитації: дорога до моря потягом Москва-Феодосія


Поїзд Москва-Феодосія на одній зі станцій шляху проходження
Поїзд Москва-Феодосія на одній зі станцій шляху проходження

Ця фотоісторія надійшла від нашого читача, очевидця такого явища, як «потяг до Криму». Потяги до Криму перестали ходити після 2014 року. Торік, після того, як Росія знову запустила пасажирське залізничне сполучення з Кримом через збудований міст, планувалося відкрити маршрут Москва-Феодосія. Його перший рейс мав стартувати у травні 2020 року. Але епідемія коронавірусу внесла корективи, і запуск маршруту відклали на 2021 рік.

Зараз цей потяг ходить раз на 3 дні. Виїжджає з Казанського вокзалу в Москві й приходить на центральний вокзал Феодосії. У дорозі загалом пасажири проводять 26,5 години. У Феодосії потяг висаджує пасажирів і через 2 години вирушає назад на Москву. У вагонах можна прийняти душ, заплативши за це задоволення 200 рублів.

Найбільше враження потяг Москва-Феодосія справляє, звичайно ж, своїм останнім відрізком шляху ‒ від станції Айвазовська до центрального вокзалу. Тут дорога проходить уздовж моря та набережної.

Потяг рухається через Рязань і Ростов-на-Дону. Вагони в потязі переважно нові, але зустрічаються й старого радянського зразка. У таких немає кондиціонерів, і відпочивальникам доводиться впоратися з літньою спекою по-старому.

Вагон-ресторан, обладнаний вісьмома столиками, працює з 8 ранку до 12 ночі. Втім, у половині вагонів місця продають уже з дворазовим харчуванням, що входить у вартість квитка, ‒ сніданок і вечеря.

Провідники скаржаться на те, що всі їдуть на південь, а у них немає навіть десяти хвилин часу, щоб збігати зануритися в море: вони мають встигнути прибрати вагони перед тим, як сядуть нові пасажири.

Подорож потягом на кшталт медитації: у вікнах повільно пропливають, змінюючи один одного, міста, повільно наближаючи тебе до моря.

У потязі дітей більше, ніж дорослих. Їдуть великими сім'ями.

Точної вартості квитка не існує. Компанія змінює ціни залежно від попиту. Наприклад, на 14 липня плацкарт продавали від 3167 рублів, купейний квиток ‒ від 9279 рублів, а СВ ‒ від 22678 рублів. При цьому в СВ можна купити тільки 2 місця одночасно.

З вагона-ресторану можна замовити гаряче харчування, але й у провідників є своя вітрина з напоями та печивом.

Хоча в ресторані ціни цілком демократичні, проте найпопулярнішою стравою залишається локшина швидкого приготування Доширак, що продається у провідників.

Тамань ‒ останній острівець Росії. Далі починається Керченський міст та заборонена територія.

Після Ростова-на-Дону зникає можливість що-небудь купити на платформах: ні магазинчиків, ні стихійних торговців. Тільки пасажири, які розгублено бродять пероном під палючими променями сонця.

На відміну від Сімферопольського потягу, що проходить новим мостом вночі, Феодосійський перетинає його вдень.

На новому Керченському вокзалі багато поліції. Пасажири вже отримали смс від своїх операторів, що надалі інтернет можна купити, але за дуже великі гроші. Так Білайн пропонує 1 Гб за 449 рублів. Сіра зона залишається сірою зоною

Владиславівка, як завжди, не випускає зі своїх чіпких обіймів належні 45 хвилин. Через рясні дощі з'явилася величезна кількість комарів. Навіть вдень на відкритому сонці вони намагаються схопити свою краплю крові, заганяючи здивованих пасажирів назад у вагони.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Вагонами ж бігають звичні таксисти, успішно спокушаючи курортників швидкою дорогою в будь-якому бажаному напрямку.

Вокзал Феодосії зустрічає відсутністю таксистів та рієлторів ‒ їх не пускають на перон. Вийти ж з перону можна тепер тільки через вузьку хвіртку ‒ вокзал огороджений парканом та обладнаний рамками металошукачів.

Керченський міст

Автодорожню частину мосту через Керченську протоку відкрили для руху легкових автомобілів у травні 2018 року, пізніше відкрився рух вантажного транспорту.

У грудні 2019 року президент Росії Володимир Путін запустив рух пасажирських поїздів мостом.

Прокуратура Автономної Республіки Крим відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного переправлення осіб через державний кордон України до анексованого Криму Керченським мостом.

МЗС України висловило рішучий протест через запуск руху залізничною частиною Керченського мосту. А представництво президента України в Автономній Республіці Крим заявило про протиправність запуску цього залізничного сполучення.

Міністерство фінансів США запровадило санкції щодо компанії Grand Service Express, яка здійснює залізничні пасажирські перевезення Керченським мостом.

П'ятий президент України Петро Порошенко заявив, що незаконне будівництво Керченського мосту в анексованому Росією Криму є черговим свідченням зневаги до міжнародного права з боку Кремля. Українська сторона вийшла з договору з Росією про будівництво мосту в 2014 році – після анексії Криму.

XS
SM
MD
LG