У Криму відділення російської поліції відремонтують та укріплять задля «антитерористичного захисту». У п'яти поліцейських дільницях півострова за два мільйони рублів встановлять броньований захист на двері та вікна, а також оновлять апаратуру для передачі інформації. Крим.Реалії з'ясовували, що зміниться в поліцейських дільницях і чи врятує це від можливих терактів.
Послуги капітального ремонту приміщень чергових частин органів МВС у Криму для покращення їх антитерористичної захищеності були закуплені в листопаді.
За інформацією російського порталу держзакупівель, у російському МВС Криму збиралися майже за три мільйони рублів облаштувати службові приміщення поліцейських. Але в результаті торгів ціна була зменшена на мільйон.
Бійниці та бронедвері
У межах закупівлі ремонти та антитерористичне укріплення плануються у п'яти поліцейських відділеннях: Феодосії, Судаку, Саках та Сімферополі (Київському та Центральному райвідділеннях). Скрізь плануються практично однакові роботи.
Згідно з документами закупівлі, у поліцейських відділеннях планують замінити віконні блоки, встановити алюмінієві багатокамерні профілі з герметичними склопакетами. Їх також хочуть обладнати броньованим вікном з багатошаровим кулестійким склом класу захисту Бр3, сталевими віконними блоками та броньованими віконницями з бійницями. Двері в кімнату чергового поліцейського також будуть спеціальні ‒ захисними металевими другого класу зламо- та пулестійкості.
У кримських поліцейських відділеннях також планують відремонтувати цегляну кладку стін і встановити нові комутатори диспетчерського зв'язку з підсилювальними пристроями та переговорних пристроїв.
Серед антитерористичних ремонтних робіт є також встановлення вікон з броньованого скла та захисних дверей.
Будівельники з Калінінграда
Згідно з умовами тендеру, підрядник зобов'язується за 2,2 мільйона рублів виконати капітальний ремонт приміщень чергових частин кримських поліцейських відділень у грудні цього року. Всі використовувані ним матеріали мають бути сертифіковані відповідно до російського законодавства, йдеться в документах.
За інформацією російського порталу держзакупівель, переможцем торгів визнане ТОВ «Імперія» з Калінінграда сусідньої Росії.
За інформацією федеральної податкової служби, фірма спеціалізується на зведенні будинків, а також видобутку декоративного та будівельного каменю, вапняку, гіпсу, крейди та сланців, розробці гравійних і піщаних кар'єрів та іншій діяльності. Підприємство зареєстроване у 2015 році зі статутним капіталом у 10 тисяч рублів, належить місцевому підприємцю. Юридична адреса фірми вказана в бізнес-центрі Калінінграда, де розташовуються десятки інших компаній. У «Імперії» не виявилося ні сайту, ні контактів у відкритому доступі, тому зв'язатися з нею нам не вдалося.
Шість років кримського антитерору
Вимоги щодо антитерористичного захисту органів влади та інших об'єктів діють у Криму з 2014 року. Однак не всі можуть дозволити собі витрати на це, тому багато об'єктів у Криму залишаються без антитерористичного захисту. Серед них і багато поліцейських відділень, які почали облаштовувати тільки зараз.
Раніше антитерористичні заходи у вигляді огорож з'явилися на автостанціях Криму.
Витрати на організацію антитерористичної безпеки закладають у ціну послуг охорони в багатьох кримських підприємствах, підконтрольних російській владі Криму. Серед них, наприклад, «націоналізований» у 2014 році «Чорноморнафтогаз». Закуповуючи послуги охорони для підприємства, у його документації вказують, що «розрахунок вартості виконаний з урахуванням обов'язкових для виконання вимог щодо антитерористичної захищеності».
Раніше ми підрахували, що в Криму виконання вимог російського законодавства про захист від терористичної загрози щорічно коштує бюджету десятки мільйонів рублів.
«Жодні броньовані двері та вікна не допоможуть»
Колишній консультант російського фонду «Антитерор» Руслан Мартагов вважає заходи щодо запобігання терористичній загрозі в Криму та Росії невиправданими.
Жодні броньовані двері та вікна не допоможуть. Поготів вони не допоможуть від терактівРуслан Мартагов
Якщо в Криму або Росії розраховують на війну, то сучасна війна буде вестися не автоматами та гвинтівками, а зовсім іншими видами озброєння. І в такому випадку жодні броньовані двері та вікна не допоможуть. Тим більше вони не допоможуть від терактів. Теракти, як правило, відбуваються в публічних місцях, де багато людей, а на зупинці громадського транспорту чи в автобусі ніхто не буде ставити броньовані двері», ‒ сказав він Крим.Реалії.
На думку Руслана Мартагова, метою облаштування поліцейських відділень у Криму антитерористичними атрибутами може бути «нагнітання військового психозу в суспільстві».
«Я б це все назвав діями, що сприяють нагнітанню військового психозу в суспільстві. Серед провальної ситуації в соціальній та зовнішньополітичній сферах треба чимось людей відвернути, щоб забули, що подорожчало масло чи хліб, що немає води ‒ тому що «а раптом завтра війна». Таке буває в багатьох політичних режимах, коли вони провалюються», ‒ говорить він.
На думку експерта, головною зброєю в боротьбі з антитерористичною діяльністю є підвищення рівня життя суспільства, «щоб не було ніякого сенсу протидіяти політичному режиму». В іншому випадку, на думку Руслана Мартагова, «тероризм неминучий у відповідь на приниження та придушення суспільства».