Доступність посилання

ТОП новини

Шаурма та душ із перешкодами: пляжний екстрим у Чорноморському


Пляж у Чорноморському
Пляж у Чорноморському

Під час пляжної інспекції Крим.Реалії продовжують вивчати, наскільки комфортні та безпечні кримські пляжі для відпочивальників. Цього разу розповідаємо про Чорноморське ‒ райцентр у найзахіднішій точці півострова.

Селище Чорноморське розташоване на західному узбережжі півострова. Воно вважається одним із найбільш екологічно чистих місць Криму, оскільки там немає промислових підприємств чи іншого виробництва. Цей регіон має попит переважно в курортний сезон. Там піщані пляжі й гори, унікальна й практично первозданна природа. А завдяки своїй віддаленості від центру та інших курортів Криму Чорноморське узбережжя завжди було популярним серед туристів, які шукають усамітнення. Тому туди щороку їдуть відпочивальники для кемпінгу та інших видів «дикого» відпочинку.

Тернівська балка в Чорноморському районі
Тернівська балка в Чорноморському районі
Узбережжя в Чорноморському районі
Узбережжя в Чорноморському районі

Щоправда, ця традиція поступово змінюється. З 2014 року в Оленівці Чорноморського району бізнес-структури сім'ї російського віцепрем'єра Криму Дмитра Полонського під патронатом підконтрольного Росії кримського уряду організовують щорічний фестиваль «Екстрим-Крим» і паралельно намагаються забудувати територію та під'їзди до неї.

Проте, пляжі Чорноморського вважаються одними з найчистіших у Криму. Цьогоріч у регіоні, за інформацією місцевої російської адміністрації, відкрилися 12 пляжних територій. Щодо них не виникло запитань у контрольних служб, які через перевищення допустимих норм забруднення закривали десятки інших пляжів півострова. А ось наскільки вони безпечні та чи відповідають вимогам кримської влади, Крим.Реалії вирішили з'ясувати, провівши свою інспекцію.

Згідно з рекомендаціями Міністерства курортів і туризму підконтрольного Росії уряду Криму, кримські пляжі в нинішньому сезоні мають бути обладнані як мінімум туалетом, душем і рятувальним постом. Кожному пляжу привласнюють індивідуальний номер для екстрених служб, який має добре проглядатися. До того ж, на пляжах мають бути інформаційні табло з інформацією про орендаря, номери телефонів екстрених служб і «гарячих ліній» для скарг і звернень, а також при можливості мають бути встановлені камери відеоспостереження.

Наш кореспондент побував на центральному пляжі Чорноморського й перевірив, що з цього переліку там наявне.

Платний туалет та опція «рятуйте себе самі»

Відвідувачам цього пляжу пропонують платний туалет ‒ за 20 рублів. Але його ще потрібно буде пошукати. «Туалету на території пляжу немає. Є покажчик на одній із роздягалень, в якій стороні належить шукати вбиральню. Якщо пройти за стрілкою, то через тротуар від пляжу на вході в одне з кафе легко помітити вивіску «туалет ‒ 20 рублів», ‒ розповідає наш кореспондент.

Охочим відвідати туалет безкоштовно, доведеться шукати таку можливість за межами пляжу.

Кримські пляжі в нинішньому сезоні мають бути обладнані як мінімум туалетом, душем і рятувальним постом

А ось скористатися душем тут можна вільно. Це відкрита конструкція з двома кранами в центрі пляжу. Але до душу немає ніякої спецдоріжки, тому після ополіскування знову доводиться ставати на пісок. Вентилі води розташовані досить високо ‒ людям невисокого зросту залишається дертися бічними планками, щоб відкрити та закрити крани.

На пляжі розташовані три рятувальні вежі й обладнаний один рятувальний пост. Також уздовж пляжу розставлені рятувальні круги. Але ні на вежі, ні на посту рятувальників або чергових під час нашого перебування на пляжі не було.

Платні послуги: лежаки й шаурма

За окрему плату тут можна скористатися лежаками. Їх здають в оренду за 100 рублів. Однак під час нашого перебування на пляжі лежаками практично не користувалися, вони просто стояли стосом.

Охочим відпочивати в обладнаних кабінках доведеться викласти за це тисячу рублів за день.

Посеред пляжу розташована точка з продажу шаурми.

Це, мабуть, увесь асортимент для охочих підживитися. За іншою їжею потрібно йти за межі пляжу.

Без номерів і камер

Індивідуальний номер пляжу, який добре проглядається для екстрених служб і наявність якого рекомендована Мінкурортів Криму, тут ми знайти не змогли. Він не вказаний ні на інформаційному табло, ні на інших стаціонарних об'єктах.

Охочим відпочивати в обладнаних кабінках доведеться викласти за це тисячу рублів за день

На інформаційному табло пляжу поруч із точкою продажу шаурми зазначені номери телефонів «екстрених служб» і «гарячих ліній» Мінкурортів Криму, а також влади району. Щоправда, розміщені вони на висоті не менше трьох метрів від землі й половину тексту на них закривають прапорці з символікою міста.

Такі ж табло розташовані на пляжних роздягальнях.

Камер спостереження, які кримська влада рекомендувала розмістити на пляжах для безпеки відпочивальників, на пляжі Чорноморського поки не з'явилося.

«До комфорту є низка запитань»

Користувачем цього пляжу, згідно з інформацією на табло, є індивідуальний підприємець Андрій Серебреніков. За інформацією російської Федеральної податкової служби, Андрій Серебреников був зареєстрований як підприємець у 2016 році, основний вид діяльності ‒ техобслуговування та ремонт транспорту й торгівля.

Бізнесмен у 2014 році балотувався в депутати Чорноморської райради, але не набрав необхідної кількості голосів. Активно співпрацює з владою району, бере участь у їхніх соціальних проєктах.

У липні пляж Андрія Серебренікова перевіряла міжвідомча комісія за участю фахівців Роспотребнадзору, МНС Росії та адміністрації Чорноморського району. Вони дійшли висновку, що з безпекою на цьому пляжі «все нормально», а до комфорту «є низка запитань».

«На території пляжів мають бути обладнані шезлонги та лежаки, тіньові навіси, кабінки для переодягання, туалети, душові, для зручності відпочивальників мають бути прокладені дерев'яні доріжки та встановлені пандуси для спуску у воду. Обов'язково мають бути медичні та рятувальні пункти. За підсумками перевірки члени комісії зобов'язали користувача усунути огріхи облаштування», ‒ йдеться в повідомленні адміністрації.

Побувавши на пляжі у серпні, ми змогли переконатися, що виконання багатьох пунктів так і залишилося тільки в теорії.

  • 16x9 Image

    Вікторія Веселова

    Кримська журналістка, оглядач політичних, економічних і соціальних тем в анексованому Росією Криму. З Крим.Реалії співпрацює з 2014 року. З метою безпеки справжнє ім'я та інші відомості про автора не розкриваються.

XS
SM
MD
LG