Доступність посилання

ТОП новини

П'ятирічка Аксенова: підсумки російської влади в Криму


Глава російського уряду Криму Сергій Аксенов
Глава російського уряду Криму Сергій Аксенов

Роботою російського глави Криму задоволені 70% кримчан, стільки ж довіряють йому, повідомив на прес-конференції в Сімферополі 14 березня гендиректор Всеросійського центру вивчення громадської думки Валерій Федоров. При цьому, за результатами опитування, незадоволені роботою Аксенова 17% кримчан, не довіряють йому 14%.

Російський громадський активіст, голова організації «Чистий берег. Крим» Володимир Гарначук схильний не довіряти результатам опитувань ВЦИОМ.

Замість реальної статистики та соціології в Криму все частіше застосовуються методи маніпуляції та створення якихось фейкових опитувань громадської думки
Володимир Гарначук

‒ Я думаю, що цифри все-таки дещо завищені, тому що ми бачимо, що замість реальної статистики та соціології в Криму все частіше застосовуються методи маніпуляції та створення якихось фейкових опитувань громадської думки. ВЦИОМ як напівдержавна структура просто відпрацьовує порядок денний, заданий заступником Аксенова Дмитром Полонським. Такі опитування проводяться методом телефонного анкетування, дзвінки лунають у робочий час в будинках ‒ а хто там залишається вдень? Тільки пенсіонери, і розмови з бабусями призводять до таких спотворень дійсності. До того ж, у Володимира Путіна показник схвалення становить лише 32%, і до Аксенова, виходить, з більшою довірою ставляться, аніж до Путіна?

Володимир Гарначук
Володимир Гарначук

Кримський історик і політолог Євгенія Горюнова вважає, що Сергій Аксенов займається піаром на тлі різних надзвичайних подій на півострові.

У Криму багато заляканих і, звичайно, вони не скажуть уже повної правди
Євгенія Горюнова

‒ Я теж не довіряю телефонними опитуваннями ВЦИОМ, тому що така методика в країнах на кшталт Росії викликає певні запитання. Не всі люди, коли їм зателефонували на домашній номер або на мобільний, зареєстрований з паспортними даними, готові дати чесну відповідь. Це не анонімне анкетування. У Криму ситуація ще серйозніша, багато заляканих і, звичайно, вони не скажуть уже повної правди. А якщо міркувати про Аксенова як про кризового менеджера ‒ як його назвав Валерій Федоров ‒ я б назвала його швидше лідером-пожежником. З приходом Росії в Криму постійно щось трапляється, і він їде гасити цю пожежу, намагається показати себе людиною, яка здатна вирішити будь-яку проблему: мовляв, без нього Крим не впорається. Але навіть як пожежник він неякісно виконує свою роботу, тому що приїжджає більше попіаритися, виступити на камеру.

Євгенія Горюнова
Євгенія Горюнова

Євгенія Горюнова нагадує, що в Армянську, де побував Сергій Аксенов після кислотних викидів, ситуація не змінилася.

‒ Якщо ми говоримо про результати команди Аксенова, напевно, вони мають бути пов'язані з економікою. Наприклад, промислове або сільськогосподарське зростання, але, за інформацією Кримстату, цього немає, а є зростання військово-промислового комплексу, який забезпечила Москва. Незначне зростання зафіксоване у виробництві металів, які знову ж таки потрібні для будівництва Керченського мосту, у видобувній промисловості ‒ для траси «Таврида». А в усіх інших галузях економіки ‒ спад: прибуток кримських підприємств торік впав від 70% до 90%. Сільське господарство Криму просто вмирає без води, причому досить швидко. Але команді Аксенова необхідно відзвітувати про успіхи до п'ятої річниці (анексії Криму ‒ КР), тому Кримстат починає фальсифікувати свої ж цифри, забуваючи про те, що торік подавали інші результати.

Начальник управління Прокуратури Автономної Республіки Крим Вадим Лушпієнко зазначає, що розслідування подій 2014 року на півострові йде повним ходом.

‒ Наша прокуратура підозрює більше ніж 140 кримських чиновників і депутатів у вчиненні злочину, передбаченого частиною першою статті 111 ‒ «Державна зрада». Щодо 87 з них вже складені обвинувальні акти в суд. Серед них не можна виділити когось конкретного, головного підозрюваного, адже саме правопорушення особливо тяжке й відбувається на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності України. Всі ці справи розслідуються з окремим пріоритетом. Сьогодні судове слідство триває, йдуть слідчо-пошукові дії, зокрема й негласні, ми з'ясовуємо всі обставини правопорушень. На розслідування треба трохи більше часу, тому що прокуратура не має доступу на окуповану територію.

Стаття Кримінального кодексу України про державну зраду передбачає покарання від 10 до 15 років позбавлення волі.

(Текст підготував Владислав Ленцев)

  • 16x9 Image

    Катерина Некреча

    В.о. керівника проєкту Радіо Крим.Реалії, теле- і радіоведуча, автор спеціальних проєктів.

    Закінчила Київський міжнародний університет, бакалавр журналістики. Не секрет, що головне в моїй професії – це практика, тобто робота в ЗМІ.

    Почала працювати в проєкті Крим.Реалії навесні 2015 року. До цього працювала журналістом на українському телебаченні («Шустер LIVE», «Говорить Україна»). У 2014 році наблизилася до Криму співпрацюючи з телеканалом-переселенцем з півострова «Чорноморська ТРК».

    Не уявляю себе поза професією. Своєю роботою без перебільшення – живу. Життя це – дуже захоплююче і бурхливе. У ньому багато викликів, багато стресу, багато досягнень. Схоже, що це ідеальне середовище мого існування:)

    Пишаюся, що є частиною такого важливого проєкту. Рада, що в дуже складний час можу працювати в медіа, де журналістські стандарти – не теорія, а досить успішна практика.

    Головний пріоритет для мене – аудиторія. Наші слухачі, читачі, глядачі мають право знати, що відбувається насправді.

XS
SM
MD
LG