В інавгураційній промові президента Володимира Зеленського не містилося конкретних пропозицій із повернення анексованого Криму під контроль України, заявив Крим.Реалії голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
Чубаров підкреслив, що йому хотілося б почути конкретні тези з питання деокупації Криму.
«Хотілося б, щоб про Крим було не просто сказано, а сформульовані шляхи деокупації півострова. У цьому плані, я, звісно, чекав більше», – сказав він.
Рефат Чубаров нагадав, що в своїй промові Володимир Зеленський заявив, що «Україні потрібен мир, але без втрати територій», але при цьому, за словами Чубарова, «хотілося б почути конкретику: які шляхи звільнення».
Президент України Володимир Зеленський на церемонії інавгурації в Києві 20 травня, зокрема заявив, що «наступним викликом» для країни стане повернення окупованих територій.
20 травня Володимир Зеленський офіційно став президентом України. У квітні він здобув перемогу в другому турі виборів президента, отримавши 73,22% голосів. П'ятий президент України Петро Порошенко мав 24,45%.
На території Криму і Севастополя 16 березня 2014 року відбувся невизнаний світом «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.
Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.