Кримський телеканал «Крым 24» опублікував відео допиту ФСБ правозахисника Юнуса Машаріпова, якого засудили до 4 років колонії і штрафу в 110 000 рублів (приблизно 41 тисячі гривень) за звинуваченням у виготовленні та зберіганні вибухових речовин.
Під час допиту Машаріпов повідомив, що «збирав інформацію про соціально-політичну ситуацію в Ялті, розкидував шприци на пляжах для зриву туристичного сезону, скоїв підпал лісу і поширював антиросійські листівки». Як йдеться в відео, Машаріпов робив це «з ініціативи Меджлісу кримськотатарського народу, а курували його співробітники Служби безпеки України.
Голова Меджлісу Рефат Чубаров у коментарі Крим.Реалії спростував подібну інформацію.
«Ця людина ніколи не була пов'язана з Меджлісом. Ми його не знаємо. Ми дізналися про нього з того моменту, коли він потрапив в руки російських спецслужб. Говорити про те, що у нас були якісь контакти і він отримував від нас завдання – це абсолютна вигадка», – сказав Чубаров.
За його словами, це не перший випадок, коли Росія намагається «дискредитувати Меджліс подібним чином».
Крим.Реалії також намагаються отримати коментар у Служби безпеки України.
14 листопада суд в анексованому Росією Криму засудив кримськотатарського правозахисника Юнуса Машаріпова до чотирьох років колонії і штрафу в 110 тисяч рублів (близько 41 тисячі гривень). Активіста визнали винним у виготовленні та зберіганні вибухових речовин, повідомляє підконтрольна фактичній владі Криму агенція «Крыминформ» з посиланням на прес-службу ФСБ.
За версією слідчих, Машаріпов нібито зібрав два вибухові пристрої за допомогою яких збирався здійснити підпал лісу, щоб дестабілізувати ситуацію в регіоні.
Машаріпова затримали у вересні 2017 року. За словами правозахисника, співробітники Федеральної служби безпеки Росії били його і катували струмом, тому йому довелося обмовити себе.
Російські державні структури, в тому числі підрозділи ФСБ, працюють у Криму з моменту його анексії в березні 2014 року.
Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».
Після анексії півострова російська влада неодноразово проводила обшуки у цивільних активістів, активістів кримськотатарського національного руху і кримських мусульман.