Доступність посилання

ТОП новини

Вирок київського суду щодо експредставника президента Путіна в Криму досі не набув чинності


Олег Белавенцев
Олег Белавенцев

Вирок Святошинського райсуду Києва, яким у березні 2019 року колишній представник президента Росії в анексованому Криму Олег Белавенцев заочно був засуджений до 13 років позбавлення волі, досі не набув чинності. Київський апеляційний суд ще не розглянув апеляційну скаргу, подану захистом Белвенцева, повідомляє «Центр журналістських розслідувань» із посиланням на «Бюро судової інформації».

Про те, що вирок досі не набув чинності, свідчать дані судового реєстру.

Як пише видання, апеляційне провадження було відкрите Київським апеляційним судом 3 травня 2019 року, проте досі не розглянуте. Наступне засідання суду у цій справі заплановане на 29 вересня 2020 року.

Кореспондент «Центру журналістських розслідувань» зв'язався з адвокатом Ольгою Хатнюк, яка в розкладі судових засідань на сайті «Судова влада України» зазначена стороною захисту у цій справі. Вона повідомила, що вже не є захисником Белавенцева, оскільки припинила співпрацю з Центром надання безоплатної правової допомоги. В Єдиному судовому реєстрі відсутня постанова, якою б суд призначив нового захисника Белавенцеву.

За інформацією видання, 8 серпня 2016 року Генпрокуратура України повідомила про підозру 18 високопоставленим російським чиновникам, у тому числі Белавенцеву в скоєнні особливо тяжких злочинів проти основ національної безпеки України, фінансуванні тероризму та розв'язанні війни.

Згідно з матеріалами вироку, в березні 2014 року Белавенцев, представляючись уповноваженим президента Росії, підбурював українських військових до державної зради – переходу на бік Росії, здачі зброї та боєприпасів. Під час судового розгляду допитали українських моряків, які підтвердили висунуті Белавенцеву звинувачення.

У березні 2019 року на той момент генпрокурор України Юрій Луценко повідомив, що Белавенцева заочно засудили до 13 років позбавлення волі.

21 березня 2014 року Белавенцева призначили повноважним представником президента Росії в утвореному того ж дня так званому «Кримському федеральному окрузі».

28 липня 2016 року Росія скасувала «Кримський федеральний округ», включивши його до складу Південного федерального округу. Таким чином Белавенцев втратив посаду представника президента Путіна в Криму.

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

XS
SM
MD
LG