Доступність посилання

ТОП новини

У Генасамблеї ООН зберегли в порядку денному сесії питання про ситуацію в Криму і на Донбасі


Засідання в Генеральній Асамблеї ООН, архівне фото
Засідання в Генеральній Асамблеї ООН, архівне фото

Генеральна Асамблея ООН схвалила рішення про збереження пункту «Ситуація на тимчасово окупованих територіях України» і включення його в проєкт порядку денного 76-ї сесії Генасамблеї, повідомила перша заступник міністра закордонних справ України Еміне Джеппар.

За збереження цього питання в порядку денному сесії проголосували 71 країна-учасниця, проти – 12, утрималися – 45

«Вдячні всім країнам, які підтримали Україну і міжнародний правопорядок під час голосування. Ситуація на тимчасово окупованих територіях України залишається в полі зору ГА ООН. Дії Росії, які підривають авторитет Генасамблеї, заслуговують тільки на загальний осуд», – прокоментувала Джеппар.

Згідно з інформацією, опублікованою на сайті ООН, Генеральна Асамблея збирається щороку на чергову сесію у вівторок третього тижня вересня, починаючи відлік із першого тижня. Генеральна Асамблея активно працює в період із вересня по грудень, потім після перерви відновлює свою роботу в січні та вже працює доти, поки не будуть розглянуті всі питання порядку денного, що часто трапляється напередодні початку наступної сесії.

7 вересня українська делегація в ООН закликала міжнародну спільноту відреагувати на недавні затримання та арешти кримськотатарських активістів у Криму.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

XS
SM
MD
LG