Доступність посилання

ТОП новини

Путін прокоментував заяву про непередбачуваність політики Росії та згадав Крим


Володимир Путін
Володимир Путін

Президент Росії Володимир Путін у ході пресконференції в Женеві 16 червня, коментуючи заяву журналістів про те, що політику Росії вважають непередбачуваною і нестабільною, сказав, що не вважає політику США передбачуваною і згадав у цьому контексті Крим.

«Якщо ви візьмете ситуацію з Україною, Кримом – від цього всі танцюємо. Питається, а що стабільного в тому, що підтримали державний переворот в Україні, коли колишній президент Янукович погодився з усіма вимогами опозиції. Він готовий був по суті піти від влади та місяця через три оголосити нові вибори. Ні, потрібно було зробити кривавий переворот, який призвів до відомих наслідків: південний схід і Крим потім. І ви вважаєте, що ми поводимось непередбачувано? На мій погляд, ми поводимося абсолютно адекватно і передбачувано», – заявив Путін.

Він додав, що для того, щоб ситуація була стабільною, потрібно «домовитися про правила поведінки» в усіх сферах: це, за його словами, і кібербезпека, і вирішення питань, «пов'язаних із регіональними конфліктами».

Нагадаємо, президент США Джо Байден на саміті з Путіним висловив підтримку територіальній цілісності України.

16 червня у швейцарській Женеві відбувся саміт президента США Джо Байдена з президентом Росії Володимиром Путіним.

Напередодні зустрічі Байден назвав Путіна «твердим» і «гідним противником» і додав: «Я не шукаю конфлікту з Росією, але ми дамо відповідь, якщо Росія продовжить свою шкідливу діяльність». За словами президента США, під час зустрічі з Путіним він вкаже йому «червоні лінії».

У Кремлі у відповідь заявили, що Путін визначить для Байдена свої власні «червоні лінії». Серед таких «червоних ліній» президент Росії днями назвав можливий вступ України до Північноатлантичного союзу.

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

XS
SM
MD
LG