Доступність посилання

ТОП новини

У Криму перша опріснювальна установка може з'явитися у 2023 році – влада


Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Першу опріснювальну установку у Криму для водопостачання Сімферополя і ще низки населених пунктів регіону можуть ввести в експлуатацію через два – два з половиною роки. Про це в середу повідомив голова російського уряду Криму Юрій Гоцанюк в ефірі телеканалу «Миллет».

«Отримуємо пропозиції щодня з приводу (опріснювальної – КР) установки або модульних невеликих майданчиків. Ми зустрічаємося з розробниками. Пропозиції ми опрацьовуємо. Упевнений, що в найближчому майбутньому – це не така далека перспектива – протягом два – два з половиною роки ми таку установку встановимо», – повідомив Гоцанюк.

Він стверджує, що опріснювачі не будуть шкодити морської акваторії і не створюватимуть проблем для флори й фауни, яка знаходиться в Чорному морі.

Говорячи про тарифну політику, Гоцанюк заявив, що для населення вартість одного кубометра опріснення води складе 85 рублів і вище.

«З огляду на, що є технології, які дозволяють отримувати у результаті упарювання морської води, можна отримувати товарні солі. Це хлорид магнію, хлорид кальцію або кухонну сіль, або мірабель, які використовуються в народному господарстві», – повідомив глава уряду.

Російський глава Криму Сергій Аксенов 25 вересня заявив, що у селищі Миколаївка Сімферопольського району за дорученням президента Росії Володимира Путіна будуватимуть установку з опріснення морської води. За оцінкою голови підконтрольного Кремлю уряду півострова Юрія Гоцанюк цей проєкт дозволить «значно поліпшити» ситуацію з водопостачанням Сімферополя.

При цьому раніше міністр житлово-комунального господарства російського уряду Криму Дмитро Черняєв заявляв, що неможливо найближчим часом розв'язувати проблему вододефіциту опрісненням морської води.

Колишній голова Рескомітету Автономної Республіки Крим з водогосподарського будівництва і зрошуваного землеробства Олександр Лієв, коментуючи нову ініціативу підконтрольної Кремлю влади півострова, заявляв, що будівництво опріснювачів не усуне дефіцит води у Криму, особливо для господарських потреб.

З 7 вересня, в Сімферополі, Бахчисараї та Сімферопольському районах через посуху й обміління водоймищ запровадили третій, найжорсткіший етап обмежень подачі води.

У російському уряді Криму повідомили, що готуються до «найгіршого сценарію» з водопостачанням півострова. Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов раніше повідомляв, що не виключає того, що Росія визнає надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Українська влада неодноразово заявляла про те, що водопостачання анексованого Криму буде відновлене тільки після деокупації півострова.

Моніторингова місія ООН в Україні також наполягає на тому, що «Росія несе основну відповідальність за забезпечення доступу до води захищеним особам у Криму».

XS
SM
MD
LG