Доступність посилання

ТОП новини

Парламентська асамблея ОБСЄ схвалила декларацію із засудженням анексії Криму


Парламентська асамблея ОБСЄ у понеділок, 8 липня, схвалила підсумкову декларацію, що включає резолюцію із засудженням російської анексії Криму і Севастополя та мілітаризації акваторій Чорного та Азовського морів. Про це повідомляється на сайті організації.

За Люксембурзьку декларацію проголосували 94 парламентарії, 7 осіб проголосували проти.

«Парламентська асамблея ОБСЄ знову заявляє про свою повну повагу до суверенітету, політичної незалежності, єдності і територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах, що охоплюють Автономну Республіку Крим, місто Севастополь та морські райони; знову засуджує триваючу незаконну окупацію і спробу анексії Криму Росією і настійно закликає Росію скасувати їх, вивести російські окупаційні сили з Криму і повернути його під контроль уряду України», – сказано в документі.

Парламентарії заявили про глибоку стурбованість у зв'язку з ростом мілітаризації Криму і наміром Росії розгорнути в цьому районі ядерну зброю і засудили мілітаризацію Росією Азовського моря, Керченської протоки і Чорного моря, що зростає.

Серед іншого, в документі засудили акт агресії з боку Росії в листопаді минулого року, коли поблизу Керченської протоки були захоплені українські моряки і судна.

«Парламентська асамблея ОБСЄ настійно закликає Росію забезпечити свободу проходу через Азовське море і Керченську протоку відповідно до застосовних норм міжнародного права», – підкреслюється в документі.

З повним текстом документа можна ознайомитися за посиланням.

Як повідомив в Facebook заступник члена Постійної делегації в Парламентській асамблеї ОБСЄ Сергій Висоцький, із російської делегації на голосуванні був присутній тільки один представник.

«Росіяни як завжди спробували зірвати засідання. Цьогоріч, розповідаючи про відсутність кворуму. Пікантність ситуації полягала в тому, що з 9 членів делегації Росії на засіданні був присутній тільки один. Тобто, самі вони зривали кворум Асамблеї, при цьому протестуючи проти зриву кворуму», – написав Висоцький.

Публічних коментарів російської влади з цього приводу поки не було.

6 липня повідомлялося, що комітет із політичних питань та безпеки Парламентської асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі ухвалив резолюцію щодо мілітаризації Росією Криму, Чорного і Азовського морів.​

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

XS
SM
MD
LG