Доступність посилання

ТОП новини

Адвокат назвала «тортурами» умови утримання Сервера Мустафаєва в російському СІЗО


Умови утримання фігуранта другої Бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір», координатора «Кримської солідарності» Сервера Мустафаєва в СІЗО Краснодару (Росія) - це «тортури».

Про це в коментарі кореспонденту Крим.Реалії заявила адвокат Мустафаєва Ліля Гемеджі.

За її словами, Сервера Мустафаєва і ще одного заарештованого утримують у камері загальною площею чотири квадратних метри.

«Вчора (29 жовтня – КР) я відвідала в СІЗО Краснодара свого підзахисного Сервера Мустафаєва. Умови утримання Сервера нелюдські, згідно з європейською конвенцією з прав людини – умови тортур. Камера, в якій перебуває мій підзахисний – чотири квадратних метри. Після мого попереднього відвідування Сервер утримується там не один, до нього помістили ще одного слідчо-заарештованого, і, відповідно, на кожного з них припадає по два квадратних метри, це з урахуванням встановлених ліжок, з урахуванням так званого санвузла, причому не огородженого, з урахуванням раковини, і столика, на якому вони повинні обідати», – розповіла адвокат.

З'ясувалося, підкреслила Гемеджі, що за документами Сервер перебуває в транзитній камері, в камері загального тримання, а фактично його тримають в іншій камері.

«Сервер написав три скарги на начальника СІЗО Краснодара. Ми розглядаємо це як один із елементів тиску, який почався в СІЗО Сімферополя. З огляду на правозахисну діяльність Сервера і його знання, це спроба ізолювати його від людей, яким він може допомагати. На сьогодні невідомо, коли його етапують в Ростов-на-Дону», – зазначила Ліля Гемеджі.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова вимагає від російської влади поліпшити умови утримання фігурантів Бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір».

Раніше повідомлялося, що двоє фігурантів другої Бахчисарайської справи Хізб ут-Тахрір Тимур Ібрагімов і Сервер Мустафаєв перебувають в СІЗО Краснодара, інші шестеро обвинувачених етаповані в СІЗО Ростова-на-Дону. Про це розповіла мати Ібрагімова.

Адвокат Ліля Гемеджі передбачає, що Ібрагімова і Мустафаєва етапують в Ростов-на-Дону «в 20-х числах жовтня ближче до розгляду кримінальної справи по суті».

У жовтні 2017 року російські силовики заарештували шістьох жителів Бахчисарая. Це Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Мемет Бєлялов, Сейран Салієв, Сервер Зекір'яєв і Ернес Аметов. ФСБ Росії інкримінує їм участь у забороненій в Росії та анексованому нею Криму організації «Хізб ут-Тахрір».

Кримські «справи Хізб ут-Тахрір»

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши до списку об'єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.

XS
SM
MD
LG