Доступність посилання

ТОП новини

Прихований водопровід на адмінкордоні міг забезпечувати «Кримський титан» – Прокуратура АРК


«Кримський титан»
«Кримський титан»

За попередніми даними, прихований водопровід, знайдений у Каланчацькому районі Херсонської області, був робочим і постачав водою розташований в Армянську завод «Кримський титан». Про це 27 вересня Крим.Реалії повідомив заступник глави слідчого відділу Прокуратури АРК Володимир Лушпієнко.

«Свердловина була закинута, насосів не було, труб не було. Але під час детального огляду свердловини, була знайдена труба. Було виявлено, що з неї під тиском йде вода. Під час обшуку запросили фахівців, які сказали, що, швидше за все, по цій трубі викачується вода в бік заводу «Кримський титан». Це не була стояча вода», – підкреслив Лушпієнко.

За його словами, наразі проводяться слідчо-розшукові та процесуальні дії.

26 вересня Прокуратура Автономної Республіки Крим повідомила про припинення «незаконного водопостачання» заводу «Кримський титан» із материкової частини України.

У наглядовому відомстві стверджують, що «постачання води були зафіксовано і припинено». Крім того, українські прокурори встановлюють коло осіб, які можуть бути причетні до скоєння прихованого і неврахованого водопостачання.

Публічних коментарів представників заводу «Кримський титан» з приводу поставок води з материкової України поки немає.

У ніч із 23 на 24 серпня в Армянську на півночі анексованого Криму стався викид невідомої речовини.

Місцеві чиновники заявили, що причиною викидів шкідливої речовини на півночі півострова є випаровування вмісту кислотонакопичувача, використовуваного підприємством «Кримський титан».

Водночас у Міноборони України наполягають, що викид хімічних речовин на території анексованого Криму стався через військових Збройних сил Росії, які на тренуваннях обстріляли відстійники відходів титанового й содового заводів.

Пізніше, 13 вересня в Армянську стався повторний викид шкідливих речовин, і їхня концентрація у повітрі перевищила допустиму норму в п’ять разів.

XS
SM
MD
LG