Президент України Володимир Зеленський після закінчення саміту «Кримської платформи» вручив державні нагороди головам держав і міжнародних організацій, які брали участь у саміті. Як повідомили в Офісі президента України увечері 23 серпня, Зеленський «подякував учасникам за підтримку України».
За інформацією пресслужби, орден князя Ярослава Мудрого I ступеня отримали: президент Польщі Анджей Дуда, президент Угорщини Янош Адер, президент Естонії Керсті Кальюлайд, президент Латвійської Республіки Егілс Левітс, президент Європейської ради Шарль Мішель, президент Литви Ґітанас Науседа, президент Фінляндії Саулі Нііністе, президент Словенії Борут Пахор, президент Молдови Майя Санду і виконавчий віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс.
Орденом Ярослава Мудрого II ступеня нагороджений прем'єр-міністр Швеції Стефан Левен.
Прем'єр-міністр Грузії Іраклі Гарібашвілі, президент Національної ради Парламенту Швейцарської Конфедерації Андреас Ебі, прем'єр-міністр Румунії Флорін Кицу, прем'єр-міністр Словаччини Едуард Хегер і прем'єр-міністр Хорватії Андрій Пленкович нагороджені орденом «За заслуги» I ступеня.
Раніше стало відомо, що президент України обговорив із президентом Європейської ради Шарлем Мішелем координацію зусиль разом з іншими міжнародними партнерами в рамках подальшої роботи «Кримської платформи», кінцевою метою якої є повернення Криму під контроль Києва.
23 серпня у Києві пройшов перший інавгураційний саміт «Кримської платформи», який офіційно запустив міжнародний формат із питання деокупації Криму.
У Києві 43 країни, які беруть участь у першому саміті «Кримської платформи» 23 серпня, підписали спільну Декларацію із закликом відновити територіальну цілісність України в міжнародно визнаних кордонах. Учасники саміту заявили, що «Росії не вдасться легітимізувати тимчасову окупацію Криму і Севастополя».
У Кремлі назвали саміт «Кримської платформи» «недружнім щодо Росії».
Влада України наголосила, що до Декларації саміту зможуть приєднатися держави, представники яких не приїхали в Київ.
Підконтрольна Росії влада Криму назвала «Кримську платформу» і її саміт, який пройшов у Києві 23 серпня, «інформаційним тлом», створеним для «демонстрації жителям України діяльності з деокупації Криму».
Анексія Криму Росією
У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.
16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.
Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.