Рішення підконтрольного Кремлю Київського районного суду Сімферополя заарештувати адвоката Еміля Курбедінова на 5 діб, можна розцінювати як «останні попередження перед його можливим кримінальним переслідуванням». Таку думку 7 грудня Крим.Реалії висловив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.
«Згідно з поправками, схваленими в Держдумі Росії щодо такого роду постів, репостів у соцмережі, йдеться про те, що якщо ти вже кілька разів попереджений, то далі ти йдеш за кримінальною статтею. В цьому і криється ситуація з Курбедіновим. На мій погляд – це останнє попередження. Якби це були профілактичні заходи, то вони обмежилися б штрафом. Якщо дали арешт на 5 діб, то потрібно думати, що це останнє попередження», – вважає Чийгоз.
Підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя 7 грудня заарештував кримського адвоката Еміля Курбедінова на 5 діб.
Рішення оголосив суддя Антон Цикуренко. Курбедінова заарештували за статтею 20.3 КоАП Росії (пропаганда або публічна демонстрація атрибутики або символіки екстремістських організацій) за за пост у соцмережі Facebook 2013 року. За словами колег Курбедінова, скаргу на нього написав колишній житель Криму, який переїхав у Дамаск.
Еміль Курбедінов вважає, що його переслідують через те, що він захищає командира малого броньованого катера «Нікополь», колишнього курсанта Академії ВМС ім. Нахімова в Севастополі Богдана Небилицю.
Як повідомлялось раніше, одним зі свідків у справі затриманого російськими силовиками кримського адвоката Еміля Курбедінова є співробітник ФСБ Росії Андрій Сушко, який брав участь у затриманні і тортурах татарського активіста Рената Параламова.
6 грудня в Криму співробітники російського Центру з протидії екстремізму затримали адвоката Еміля Курбедінова.
Курбедінова затримали дорогою з дому до офісу. Повідомити про затримання він зміг уже з управління МВС.
Раніше співробітник російського Центру з протидії екстремізму і старший прокурор Валентин Чуприна вручав застереження Емілю Курбедінову про недопущення порушення законодавства в сфері екстремізму й тероризму.
27 жовтня на засідання «Кримської солідарності» в Сімферополі прийшли співробітники російської прокуратури в супроводі невідомих у масках, а також співробітника поліції.
Після анексії в Криму фактична російська влада практикує масові обшуки в незалежних журналістів, громадських активістів, активістів кримськотатарського національного руху, членів Меджлісу кримськотатарського народу, а також кримських мусульман, підозрюваних у зв'язках із забороненою в Росії організацією «Хізб ут-Тахрір».