Національний лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв не погодився з думкою віцепрем'єр-міністра України, голови Мінреінтеграції Олексія Резнікова про те, що після деокупацію Криму переселених на півострів росіян не можна буде виселити.
«Абсолютна нісенітниця! Як це так? Вони незаконно перейшли український державний кордон. Незаконно оселилися на нашій території. Що це означає – дати їм українське громадянство? Я, як раз, водночас давав інтерв'ю і говорив про те, що необхідно прийняти закон про посилення відповідальності за незаконний перехід нашого кордону і заселення на окуповану територію», – сказав Джемілєв в онлайн-інтерв'ю українському журналісту історику і заступнику головного редактора «історичної правди» Олександрові Зінченку, яке транслювали Крим.Реалії.
Він підкреслив, що необхідний саме закон, а не доповнення існуючої статті кримінального кодексу про незаконний перехід.
«Тому що виникають майнові проблеми. Вони придбали, вони купили (житло в Криму – КР). І якщо ми зараз своєчасно цей закон не приймемо, то вони потім будуть скаржитися в ЄСПЛ. Вони повинні прекрасно розуміти, що їх чекає, якщо вони заселяються на наші території. І що буде після окупації. Щоб потім вони нам не говорили: «Ми ж не знали!» – пояснив лідер кримськотатарського народу.
Він також заявив, що, за його оцінками, до Криму з 2014 року завезли вже близько мільйона осіб.
Нагадаємо, очільник Мінреінтеграції України Олексій Резніков у відповідь на питання про те, що київська влада планує робити з півмільйоном російського населення, яке переселили до Криму для зміни етнічного складу півострова, заявив, що «точно не збирається порушувати чиї-небудь гуманітарні права».
«У всіх буде можливість вільно вирішити. Якщо захочуть легально жити на території України, вони можуть отримати статус іноземних громадян, прийняти українське громадянство або жити як особи без громадянства. Або ж ці люди можуть вирішити – повернутися на свою історичну батьківщину. Ми не збираємося, на відміну від спадкоємців сталінського режиму, займатися депортацією», – сказав міністр в інтерв'ю LB.ua.
Нагадаємо, у вересні 2020 року на одному із засідань в ООН постійний представник України при ООН Сергій Кислиця назвав «величезною проблемою» демографічні зміни в Криму. Він переконаний, що Росія намагається витіснити з півострова все проукраїнське населення.
Керівник підконтрольного Росії управління статистики в Криму і Севастополі Ольга Балдіна раніше повідомляла, що кількість жителів анексованого Криму з 2014 року зросла приблизно на 20 тисяч осіб.