Організація об'єднаних націй 2 вересня оприлюднила першу доповідь генерального секретаря Антоніу Гутерріша про порушення прав людини в анексованоиу Криму.
Текст доповіді опублікований на сайті організації. Доповідь буде представлена на запланованій у вересні 74-ї сесії ООН.
У доповіді відображені ключові аспекти порушення цивільних і політичних прав жителів півострова. Зокрема, йдеться про порушення свободи думки, совісті, переконань і релігії; свободу мирних зібрань. Як приклад у доповіді згадується випадок «притягнення до адміністративної відповідальності 80 мусульман – чоловіків, які провели одиночні пікети проти порушення кримінальних справ стосовно інших послідовників ісламу, імовірно прихильників несанкціонованих релігійних об'єднань».
Крім того, в доповіді відображені порушення в сфері економічних, соціальних і культурних прав. Говориться про примусовий призов на військову службу в російську армію, що є порушенням міжнародного гуманітарного права з боку Росії.
Раніше моніторингова місія ООН з прав людини в Україні в своїй доповіді зазначала, що з початку 2017 року по середину 2018 року зафіксовано понад 80 випадків порушення прав людини в анексованому Криму.
Парламентська асамблея ОБСЄ 8 липня ухвалила підсумкову декларацію, яка включає резолюцію із засудженням російської анексії Криму і Севастополя та мілітаризації акваторій Чорного та Азовського морів. За Люксембурзьку декларацію проголосували 94 парламентарії, 7 осіб проголосували проти. Всього у складі ПА ОБСЄ – 323 члена з 56 парламентів країн.
6 липня повідомлялося, що комітет із політичних питань та безпеки Парламентської асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі ухвалив резолюцію щодо мілітаризації Росією Криму, Чорного і Азовського морів.