Двох фігурантів другої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Ернеса Аметова і Марлена Асанова вже доставили в СІЗО №1 Ростова-на-Дону з Сімферопольського СІЗО №1.
Про це кореспонденту Крим.Реалії розповів адвокат Сергій Легостов.
Ще шестеро фігурантів цієї справи Тимур Ібрагімов, Сервер Мустафаєв, Едем Смаїлов, Мемет Бєлялов, Сервер Зекір'яєв і Сейран Салієв перебувають у СІЗО Краснодара.
«Аметов і Асанов уже перебувають у СІЗО Ростова. Ще шестеро хлопців перебувають на транзиті в СІЗО Краснодара. Судове засідання попередньо призначене на 26 вересня. Очікуємо що до цього часу їх встигнуть доставити в Ростов», – розповів адвокат.
21 травня 2018 року року в Криму було затримано координатора «Кримської солідарності» Сервера Мустафаєва і жителя села Долинне Бахчисарайського району Едема Смаїлова. Звинувачення проти них долучили до бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір».
У серпні підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму продовжив арешт п'ятьом фігурантам другої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір». Згідно з рішенням, Сервер Мустафаєв, Сервер Зекір'яєв, Едем Смаїлов, Мемет Бєлялов, Марлен Асанов мали перебувати у СІЗО ще 30 днів.
Кримські «справи Хізб ут-Тахрір»
Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши до списку об'єднань, названих «терористичними».
Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.