Самоізоляція для абітурієнтів з анексованого Криму не є обов'язковою у разі отримання негативного результату тесту ПЛР на коронавірус. Відповідні зміни в рішення щодо тимчасового обмеження роботи КПВВ на адмінкордоні з Херсонською областю 12 серпня ухвалив уряд України.
Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції окупованих територій України, а також Постійне представництво президента України в АРК.
«Крім того, обов'язкова самоізоляція не застосовується до абітурієнтів та осіб, зарахованих на навчання в заклади освіти, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія АР Крим та Севастополя, з метою вступу (подачі документів) в установи освіти на підконтрольній Україні території», – йдеться в повідомленні українського міністерства.
Аналогічне правило поширюється на тих, хто прямує з Криму на материкову Україну для вирішення питань, пов'язаних із початком навчання в установах освіти – вони мають право на виїзд з півострова і на в'їзд назад самостійно або в супроводі законного представника.
8 серпня президент України Володимир Зеленський доручив уряду переглянути режим роботи КПВВ між Кримом і Херсонською областю. Таке доручення президент дав через стрімке зростання хворих коронавірусом в Україні.
Уряд України схвалив рішення про тимчасове припинення роботи КПВВ на адмінкордоні анексованого Криму з Херсонською областю з 9 до 30 серпня.
Представництво президента України в АРК опублікувало шість «гуманітарних підстав», при яких можна перетинати адмінкордон півострова з Херсонщиною, попри обмеження.
Адмінкордон між материковою Україною і Кримом
Після анексії Криму Росією на початку 2014 року між материковою Україною і півостровом проліг формально адміністративний, але фактично – справжній кордон. У Херсонській області на адмінкордоні з Кримом працюють три контрольні пункти в'їзду/виїзду – «Каланчак», «Чонгар» і «Чаплинка». З 19 жовтня 2021 року пункт пропуску «Чаплинка», який був кілька місяців на ремонті, вирішили закрити.