Власник сафарі-парку «Тайган» та ялтинського зоопарку «Казка» Олег Зубков повідомив, що голова російського Державного комітету ветеринарії Криму Валерій Іванов вимагає від нього видалити відеоролик, опублікований на YouTube-каналі кримського бізнесмена. Сам Іванов стверджує, що вимога пов'язана з «поширенням недостовірної інформації» і не має стосунку до бізнесу Зубкова. Що стало причиною нового судового позову та чому Зубков обіцяє прийти до суду з левом, читайте в матеріалі Крим.Реалії.
Кримський бізнесмен Олег Зубков 19 лютого розмістив у своєму блозі відео, на якому він демонструє документ, в якому, як стверджується, голова російського Державного комітету ветеринарії Криму Валерій Іванов хоче через суд зобов'язати Зубкова видалити відео на каналі «Олег Зубков людина лев», в якому кримських ветеринарів звинувачують у смерті тигреняти Алтая.
На відео, знятому в сафарі-парку «Тайган» 17 лютого, Зубков перебуває у вольєрі разом з левом, якого він називає Чука. Бізнесмен розповідає про документ, який, за його словами, він отримав напередодні. Зубков називає позов «пасквільним папірцем» і стверджує, що отримав його в той час, коли російський глава Криму Сергій Аксенов «робить все від нього залежне, щоб вирішити проблему парків і виконати рішення, які запротокольовані в Міністерстві економічного розвитку Росії».
Російський глава Криму Сергій Аксенов поки публічно не коментував заяву Зубкова.
За словами Зубкова, від нього вимагають видалити з мережі Інтернет відео, в якому власник кримських зоопарків коментує спробу конфіскувати 34 тигри із зоопарку «Казка» і говорить, що цих тварин «спіткає доля тигра Алтая», раніше його вилучили у Зубкова, а згодом він загинув у сімферопольському зоокутку.
«Іванов за це образився і подав позов до суду. Іванов вирішив, що образили його державний департамент ветеринарної медицини, який нібито не винний у вилученні тигра Алтая, а також у тому, що він загинув... Чи постраждав імідж ветеринарії загалом ‒ в тому, що вперше в історії російських і закордонних зоопарків, вперше в історії Криму в зоопарку було конфісковане тигреня, яке законно належало йому, поміщене в сімферопольський зоокуточок і просто вбите... Нагадаймо ветеринару Іванову всю історію тигреняти Алтая та побачимо, яка роль Ветдепартаменту Криму була в цій ганебній історії», ‒ сказав Зубков.
Зубков на відео грається зі своїм левом, дає йому в зуби документ та обіцяє взяти з собою до суду
Після зробленої заяви Олег Зубков на відео грається зі своїм левом, дає йому в зуби документ та обіцяє взяти з собою хижака до Ялтинського міського суду.
«Це не має стосунку до бізнесу Зубкова»
Крим.Реалії звернулися за коментарем до російської Держкомветеринарії Криму. Керівник відомства Валерій Іванов стверджує, що нового позову до Зубкова не подавали.
Це пов'язане з тим, що Зубков поширив неправдиву інформаціюВалерій Іванов
«Ніякого нового позову наше відомство не подавало. У нас є одна позовна вимога до пана Зубкова, вона датується, якщо не помиляюся, листопадом минулого року, і це не пов'язане жодним чином з бізнесом Зубкова. Це пов'язане з тим, що Зубков поширив неправдиву інформацію», ‒ сказав Іванов.
На уточнювальне запитання, чи пов'язаний цей позов з відео, опублікованими в інтернеті, Іванов відповів негативно.
«Ні, йдеться про те, що він повідомив, ніби то ми його обікрали. До чому тут ми до загибелі якогось Алтая? Ми подали позов про захист честі й гідності. Він нас звинуватив у крадіжці. Це не має жодного стосунку до бізнесу Зубкова, це має стосунок до його бажання говорити недійсні речі», ‒ повторив голова російського Держкомветеринарії Криму.
Загибель Алтая: що говорять сторони конфлікту
За словами Олега Зубкова, тигр Алтай народився в парку «Тайган». У серпні 2017 року хижака перевозили в Сочі, але його вилучила ветеринарна служба. Тигра помістили в зоокуточок Сімферополя, де він помер 9 квітня 2019 року. Зубков вважає, що в зоокутку були створені «неналежні умови для життя молодого хижака». Пізніше кримський бізнесмен назвав на честь загиблого тигра одного з новонароджених у зоопарку тигренят.
Голова російського Держкомітету ветеринарії Криму Валерій Іванов вважає, що смерть тигра Алтая могла спричинити помилка ветеринарів. Раніше директор Сімферопольського зоокуточка Антон Якулевич стверджував, що тигр Алтай помер через наркоз, який ввели, щоб перевести хижака до нового вольєра. Валерій Іванов також наполягає на тому, що померлий тигр був «власністю Криму».
У листопаді 2019 року Олег Зубков оприлюднив відео, в якому повідомив, що над його зоопарком «нависла загроза конфіскації 32 тигрів і п'яти амурських леопардів». Бізнесмен визнав, що у справі про загибель тигра Алтая йому не вдалося виграти суд, але Зубков підкреслив, що як і раніше покладає відповідальність за подію на керівництво Держкомветеринарії Криму.
«Нічого не приберу з соцмереж, я піду до суду»
Олег Зубков у коментарі Крим.Реалії підтвердив отримання позовної заяви. За його словами, засідання призначене на 4 березня в міськсуді Ялти. Коментуючи заяву голови Держкомветеринарії Валерія Іванова про те, що відомство не подавало до Зубкова нових позовів, а останній був надісланий у листопаді минулого року, бізнесмен припустив, що «в судах сталася затримка».
Буде суцільний піар для мене, і ганьба для ІвановаОлег Зубков
«Іванов знає, які позови вони подавали, він міг відкликати цей позов після того, як ситуація змінилася. Але це його право, я піду до суду. З іміджевої точки (зору ‒ КР) Іванову було б краще відкликати цей позов до 4 березня, тому що йому зараз у соцмережах згадають абсолютно все... Він вимагає навіть не матеріальних... А прибрати ролик, який я записав, коли Мінприроди хотіло конфіскувати 32 тигренят. Цей позов ні про що, нічого я не приберу з соцмереж, буде суцільний піар для мене, як людини, і ганьба для Іванова», ‒ наголосив Олег Зубков.
Кримський бізнесмен стверджує, що існує протокол за підсумками засідання в Мінекономрозвитку Росії, який передбачає припинення контрольно-наглядових заходів щодо парку левів «Тайган», відкликання поданих раніше позовів. Також у документі, за словами Зубкова, є пункт про необхідність укласти договір на обслуговування державною ветеринарною службою Білогірська парку левів «Тайган», який раніше був розірваний.
«Була дана оцінка всім заходам, які дуже шумно проходили наприкінці минулого року, зокрема чіпування, щеплення тощо. Жодне зі звинувачень Ветдепартаменту Криму не знайшло свого підтвердження в підсумковому протоколі Мінекономрозвитку, який на сьогодні є «дорожньою картою» для мене, для Ради міністрів (російського уряду Криму ‒ КР) для виходу з цієї ситуації. На жаль, протокол засекречений, він для службового користування, я не можу його опублікувати», ‒ сказав Зубков.
На питання Крим.Реалії, чи можуть судові засідання або нові позови ускладнити роботу кримських зоопарків, Зубков відповів негативно.
«Нічого не ускладнить. Ми перемогли ветеринарів, вони пішли в минуле. Ніякої небезпеки ветдепартамент не може являти, тому що з 1 січня у них офіційно забрали функції нагляду за юридичними особами й передали Россільгоспнагляду. Там люди зі здоровим глуздом, перевірок у нас від Россільгоспнагляду ще не було, але нічого страшного я не очікую після того мракобісся, яке було», ‒ зазначив він.
Олег Зубков повідомив також Крим Реалії, що напередодні він «відбив один з останніх позовів Ветдепартаменту» в російському Верховному суді Криму, а також виграв кілька позовів у Білогірському суді. Тепер він має намір подавати касаційні скарги в російські суди за позовами, які двічі послужили причиною закриття його парків.
Бізнес Олега Зубкова після анексії Криму
У кримського бізнесмена Олега Зубкова, який у 2014 році підтримав анексію півострова Росією, – тривалий конфлікт з російською владою Криму. Олег Зубков стверджує, що протягом п'яти років не може оформити документи на земельні ділянки, де розташована його власність.
За роки анексії Криму Зубков відвідав понад 500 судових засідань, пов'язаних із численними штрафами і звинуваченнями на його адресу з боку підконтрольної Кремлю кримської влади.