Журналісти Крим.Реалії в межах власної пляжної інспекції під час нинішнього курортного сезону з'ясовували, наскільки безпечні й комфортні для туристів береги півострова. Під завісу сезону розповідаємо й показуємо, що побачили на пляжі Новофедорівки ‒ колишнього військового селища, яке стало курортом, що приваблює велику кількість поціновувачів тихого відпочинку на піщаному узбережжі.
Селище Новофедорівка розташоване неподалік від лікувального курорту Саки на Західному узбережжі Криму. У минулому воно було закритим через розташування там авіаційного гарнізону Чорноморського флоту «Саки-4». У незалежній Україні селище втратило військовий статус і стало доступним усім охочим. У 1992 році Верховна Рада України закріпила за Новофедорівкою статус селища міського типу. Згодом воно стало одним з популярних курортів західного узбережжя Криму.
Ми вирушили туди, щоб перевірити, чи відповідає місцевий відпочинок рекомендаціям російської влади Криму. Ці рекомендації передбачають, що пляжі мають бути забезпечені рятувальниками та сервісом, необхідним для комфортного відпочинку: туалетами, душовими, роздягальнями, рятувальними постами і стендами з інформацією про орендаря пляжу, екстрені служби та погоду.
У зв'язку з пандемією коронавірусу чиновники рекомендують забезпечувати на пляжах соціальну дистанцію та запас антисептиків. Міністр курортів і туризму російського уряду Криму Вадим Волченко назвав протиепідемічні рекомендації «найважливішим показником успішного проведення високого курортного сезону» цього року.
Курорт без дистанції та рятувальників
Окрім піщаних пляжів і неглибокого моря, комфортного для відпочинку з дітьми, Новофедорівка популярна у відпочивальників завдяки своїй близькості до Сімферополя ‒ основного транспортного вузла, звідки туристи вирушають до різних куточків півострова.
Від Новофедорівки до Сімферополя ‒ 40 кілометрів. Тому туди часто вибираються на вихідні сімферопольці.
Окрім того, від Новофедорівки зручно дістатися до Сакських грязелікарень і грязьових лиманів.
Основна частина пляжної території селища перебуває в користуванні у підприємця Дмитра Кондратюка, повідомляється на інформаційних стендах біля входу на пляжі.
А ось місця для сервісної інформації на них не знайшлося. На стендах немає відомостей про температуру повітря та води, а також пам'ятки про правила безпечного відпочинку в період пандемії коронавірусу.
За інформацією російської адміністрації Новофедорівки, Дмитро Кондратюк ще у 2017 році став переможцем конкурсу «з правом вести діяльність з облаштування пляжної території упродовж 15 років (до 31 грудня 2032 роки)» з правом продовження договору облаштування на ще не менше ніж сім років.
Зв'язатися з самим підприємцем нам наразі не вдалося.
Ознак соціальної дистанції на пляжі, якої рекомендують дотримуватися в Роспотребнадзорі, ми не помітили. На береговій лінії завширшки трохи більше ніж сто метрів основна маса пляжників концентрується на п'яти метрах від моря майже впритул один до одного.
Більшість рятувальних веж на пляжі виявилися порожніми. Жінку в футболці рятувальника ми помітили лише на єдиному посту біля пірса.
Безоплатний туалет, дешеві шезлонги
«Якщо питаннями безпеки на цьому пляжі нехтують, то якість та асортимент сервісу залишаються на високому рівні. Пляж Новофедорівки ‒ один з дуже небагатьох у цьому регіоні, обладнаний туалетами, що працюють. Цього року відвідування туалету там залишається безоплатним, як і користування душем», ‒ зазначає кореспондент Крим.Реалії.
Розцінки на пляжний інвентар у Новофедорівці ‒ найнижчі у Криму: шезлонг в оренду там пропонують за 150 рублів на день, а пляжну парасольку ‒ за 200 рублів. Ціни залишилися на рівні минулого року, коли на узбережжі була помітна нестача відпочивальників через пандемію коронавірусу.
Орендувати бунгало на день на місцевому пляжі можна за 1,2 тисячі рублів. За пів дня сума, відповідно, складе 600 рублів.
В інших регіонах півострова, де побували наші кореспонденти з пляжною інспекцією, вартість шезлонгів на пляжах стартує від 200-300 рублів. А охочим відпочивати в бунгало потрібно викласти не менше 1,5 тисяч рублів.
На узбережжі Новофедорівки відпочивальникам пропонують прогулянки на воді за допомогою сап-дошки або надувного «банана».
Уздовж усієї пляжної лінії Новофедорівки розташовані безліч точок із сувенірами та фастфудом.
У селищі завершилося календарне літо. Але це не означає закінчення сезону відпочинку. У вересні тут і в інших курортних регіонах півострова стартує «оксамитовий» сезон.
А з жовтня Новофедорівка повертається в розпорядження місцевих жителів. Вони приходять і приїжджають на це узбережжя дихати свіжим повітрям, рибалити або шукати цінності, винесені на сушу штормами.
Коронавірусна інфекція COVID-19
Коронавірус SARS-CoV-2, раніше відомий як 2019 nCoV, виявили в Китаї наприкінці 2019 року.
Він викликає захворювання COVID-19. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди та грипу, в тому числі з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може бути смертельною. Більшість хворих одужує; помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.
11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах захворювання, що викликається новим коронавірусом, пандемією.