Росія не вважає себе стороною судового процесу в Постійному третейському суді в Гаазі за позовом українських компаній до Росії через майно в анексованому Криму. Про це 10 травня журналістам заявив прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков.
«Ви знаєте, що Росія ніяк не була представлена і не направляла свого представника на цей судовий процес, тому ми не вважаємо себе стороною в даному випадку», – сказав Пєсков, коментуючи рішення суду в Гаазі.
Раніше заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль заявила, що рішення Постійного третейського суду в Гаазі за позовом українських компаній до Росії через майно в анексованому Криму є «першим висновком про компенсацію за майно втрачене в результаті окупації Криму і першою перемогою на цій ділянці юридичної фронту» .
Раніше представництво президента України в АРК повідомило, що «українські компанії виграли арбітраж» в Гаазі проти Росії через майно в анксованому Криму».
За даними представництва президента України, Росія, починаючи з вересня 2015 року, «ухилялася від участі в цьому арбітражі і заявила про невизнання його юрисдикції».
Постійна палата третейського суду – це міжнародна організація, заснована Гаазькою конвенцією про мирне вирішення міжнародних спорів 1899 року. Членами ППТС є 121 сторона. Штаб-квартира ППТС розміщена у Палаці миру в Гаазі, Нідерланди.
У березні 2014 року в анексованому Росією Криму «націоналізували» близько 480 підприємств і організацій. Україна подала позови в міжнародні суди, де вимагає як компенсацію не тільки гроші, але й російське закордонне майно.
Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.