Доступність посилання

ТОП новини

На суді у «справі Хізб ут-Тахрір» засекречений свідок вирішив відкрито свідчити


Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

У Північно-Кавказькому окружному військовому суді у ялтинській «справі Хізб ут-Тахрір» 25 квітня допитали розсекреченого свідка звинувачення. Ним виявився завгосп у школі Краснокам'янка Шаміль Ільясов. Про це повідомляє кореспондент Крим.Реалії.

«Спочатку свідок був заявлений як секретний, але я подав клопотання про розсекречування його особистих даних, після чого сам свідок вирішив давати свідчення відкрито, не приховуючи свою особу», – розповів адвокат Едем Семедляєв.

У суді свідок розповів, що особисто знає трьох фігурантів ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» – Інвера Бекірова, Рефата Алімова і Арсена Джеппарова.

«Він розповів, що з Інвером Бекіровим вони разом працювали в одній школі. Також він знав Рефата Алімова та Арсена Джеппарова. У своїх свідченнях він пояснив, що Інвер Бекіров добре розбирається в ісламі, і багато жителів села зверталися до нього з релігійних питань», – розповів адвокат.

За словами Семедляєва, свідчення, які свідок давав у суді і раніше слідчому, сильно відрізняються.

«У його свідченнях слідчому навпаки, йдеться, що Інвер Бекіров – адепт організації «Хізб ут-Тахрір». Ці свідчення він давав після того, як в його будинку провели обшук і відвезли до ФСБ, де він і давав свідчення. Я вважаю, що тоді він давав такі свідчення під тиском», – додав адвокат.

У лютому-квітні 2016 року в Ялті затримали Арсена Джеппарова, Рефата Алімова, Емір-Усеїна Куку, Мусліма Алієва, Інвера Бекірова і Вадима Сірука. Їх звинувачують у причетності до забороненої в Росії ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір».

Російський військовий суд розглядав ялтинську «справа Хізб ут-Тахрір» на виїзних засіданнях у Сімферополі, після чого заарештованих кримчан етапували в Ростов-на-Дону.

Міністерство закордонних справ України вимагає звільнити фігурантів ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір».

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши організацію до списку об'єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє вводити на окупованій території законодавство держави-окупанта.

XS
SM
MD
LG