Доступність посилання

ТОП новини

Кримськотатарського активіста Мемедемінова відвезли на допит в управління ФСБ Росії в Сімферополі – дружина (+відео)


Кримськотатарського активіста Нарімана Мемедемінова 22 березня після обшуків відвезли на допит в управління ФСБ Росії в Сімферополі. Про це повідомляє його дружина на відео, розміщеному на сторінці «Кримської солідарності» в Фейсбуці.

«Його відвезли до Сімферополя в будівлю ФСБ Росії, сказали, що для допиту, а далі буде відомо, або його відпустять, або ні. Кримінальну справу на нього завели (частина 2 статті 205 КК Росії) за те, що він у 2014 році як блогер публікував відео і виставляв їх в YouTube», – розповіла дружина Нарімана Мемедемінова.

За її словами, силовики вилучили планшет, мобільні телефони подружжя і кілька книг, поводилися грубо.

Російські силовики провели обшук в будинку кримськотатарського активіста (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:41 0:00
Завантажити на комп'ютер

Стаття 205.2 ч. 2 КК Росії – публічні заклики до здійснення терористичної діяльності, публічне виправдання тероризму або пропаганда тероризму, вчинені з використанням засобів масової інформації або електронних або інформаційно-телекомунікаційних мереж, в тому числі мережі «Інтернет».

Раніше повідомлялося, що у селі Холмовка Бахчисарайського району вранці, 22 березня, в будинок кримськотатарського активіста Нарімана Мемедемінова приїхали російські силовики і правоохоронці. За інформацією активістів, периметр навколо будинку Мемедемінова оточили.

«Кримська солідарність» нагадала, що 11 лютого 2016 року в його будинку вже був обшук, а потім Бахчисарайський районний суду 13 липня 2017 роки вже розглядав адміністративну справу відносно Нарімана Мемедемінова. За інформацією юриста Лілі Гемеджі, активіста притягували до відповідальності за нібито участь в несанкціонованому мітингу 13 квітня 2017 року поблизу будинку Сейдамета Мустафаєва, у якого в той момент проводився обшук. У момент обшуку зібралася велика кількість кримських татар, які прийшли підтримати співвітчизника, серед них був і сам Наріман, висвітлював ситуацію і вів відеозйомку. Крім цього, він намагався утримувати людей від реакції на провокації з боку правоохоронних органів, повідомляють активісти. Однак незважаючи на все це, був визнаний винним рішенням суду і оштрафований на 10000 рублів.

Після анексії в Криму фактична російська влада практикує масові обшуки у незалежних журналістів, громадських активістів, активістів кримськотатарського національного руху, членів Меджлісу кримськотатарського народу, а також кримських мусульман, підозрюваних у зв'язках із забороненою в Росії організацією «Хізб ут-Тахрір».

XS
SM
MD
LG