Доступність посилання

ТОП новини

До музею Керчі передають малюнки варварів зі зруйнованого під час будівництва «Тавриди» кургану – ЗМІ


Залишки розкопаного кургану «Госпітальний» у Керчі, архівне фото
Залишки розкопаного кургану «Госпітальний» у Керчі, архівне фото

Археологічні знахідки, виявлені під час будівництва траси «Таврида», в тому числі малюнки варварських племен, передають на баланс до Східно-Кримського історико-культурного музею-заповідника.

Про це повідомляє сайт «Крыминформ», наближений до російського уряду Криму, з посиланням на головного хранителя керченського Музею старожитностей Наталю Биковську.

За її словами, всього на баланс заповідника до кінця року передадуть приблизно 20 тисяч експонатів.

«Знайдені малюнки варварських племен – рідкісні свідоцтва великого переселення народів. Рахунок подібним унікальним артефактів у Криму йде на десятки й, цілком імовірно, вони III століття до нашої ери», – розповіла Биковська.

Стародавні малюнки були виявлені на стінах зруйнованого склепу «Госпітальний» у Керчі, біля споруджуваної дороги, що буде прокладена між споруджуваним Керченським мостом і трасою «Таврида». Малюнки зняли разом із частиною кам'яної кладки перед тим, як зруйнувати вщент древній курган.

Наталія Биковська стверджує, що прийом на баланс музею знахідок почався. За її словами, низку знахідок було зроблено під час будівництва Керченського мосту й траси «Таврида» на землі й під водою.

Про рішення засипати землею розкопаний раніше античний курган «Госпітальний» раніше повідомили в Інституті археології Російської академії наук.

Поховання, датоване серединою IV століття до нашої ери, російські археологи розкопали під час підготовки території до будівництва шляхопроводу.

Російські археологи 23 травня повідомили про завершення розкопок кургану «Госпітальний».

Раніше в Міністерстві культури України заявляли про плани звернутися до низки міжнародних організацій з проханням відреагувати на незаконні розкопки, які російські археологи продовжують проводити на території анексованого Криму.

До цього, в лютому 2017 року, в Національній комісії України у справах ЮНЕСКО закликали країни-партнери відправити моніторингову місію на територію анексованого Росією Криму.

XS
SM
MD
LG