Доступність посилання

ТОП новини

МЗС України вимагає від Росії звільнити заарештованого в Криму активіста Бекіра Дегерменджі


Бекір Дегерменджі
Бекір Дегерменджі

Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії звільнити заарештованого в Криму кримськотатарського активіста Бекіра Дегерменджі, який відчуває проблеми зі здоров'ям у СІЗО Сімферополя. Відповідну заяву зробила 12 січня в Twitter речник МЗС України Мар'яна Беца.

«Стан Дегерменджі критичний. Окупант продовжує тихо вбивати кримських татар. Висловлюємо протест Росії, вимагаємо звільнення», – йдеться в повідомленні.

Адвокат Едем Семедляєв повідомив Крим.Реалії 12 січня, що заарештований у Криму кримськотатарський активіст Бекір Дегерменджі не може перебувати в СІЗО через стан здоров'я. Адвокат назвав стан здоров'я свого підзахисного «критичним» і зазначив, що суд у Криму не врахував відповідні медичні довідки, що підтверджують це.

12 січня підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя продовжив арешт фігурантів «справи Веджіє Кашка» на два місяці.

У Бекіра Дегерменджі – хронічна астма, його стан здоров'я різко погіршився в СІЗО. Активісту стало зле в залі підконтрольного Кремлю Верховного суду Криму 6 грудня, йому викликали «швидку допомогу». У ніч на 14 грудня він потрапив до реанімації. Пізніше стало відомо, що лікарі тримають Дегерменджі переважно в медикаментозному сні.

20 грудня, за словами дружини Дегерменджі, чоловіка перевели з реанімації до пульмонологічного відділення. Але оскільки в відділенні не було місць, то Бекіра поклали в коридорі.

У Сімферополі 23 листопада російські силовики затримали групу кримських татар – Кязіма Аметова, Асана Чапуха, Руслана Трубача і Бекіра Дегерменджі. Їх звинувачують у вимаганні в громадянина Туреччини. Під час затримання російськими силовиками стало зле ветерану кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка. Пізніше стало відомо, що жінка померла.

Підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя 24 листопада заарештував до 15 січня 2018 року затриманих кримськотатарських активістів.

XS
SM
MD
LG