Робочі компанії «Самара-Спецмонтаж», які прокладають газогін до споруджуваної Севастопольської ТЕС, чотири місяці не отримують зарплату. У зв'язку з цим робітники відмовилися продовжувати будівництво. Про це повідомляють кримські ЗМІ.
«У зв'язку із затримкою виплати заробітної плати за період: липень, серпень, вересень, жовтень, ставимо вас до відома про припинення робіт на весь період до виплати всієї суми затриманої заробітної плати», – сказано в листі трудового колективу, що опинився у розпорядженні «Кримінформу».
Як пише видання, лист про припинення робіт з будівництва газопроводу підписали кілька десятків людей.
«Якщо грошей не привезуть, ми не станемо працювати. Нас тут близько 40-50 чоловік, кожен підписався під заявою. Ми не бастуємо, а припиняємо роботи. У всьому цьому винне наше керівництво», – цитує «Кримінформ» робочого на ім'я Руслан Гаджієв.
За його словами, розмір боргу по зарплаті перед кожним із співробітників доходить до 300 тисяч рублів (близько 137 тисяч гривень – КР).
Водночас, російське видання РИА Новости Крим з посиланням на генерального директора і власника компанії Олександра Гадзіева повідомляє, що деякі протестуючі вже написали заяву про звільнення за власним бажанням і спонукають до заколоту інших «заради особистої вигоди».
«Ряд осіб, присутніх на об'єкті менше трьох місяців, в розрахунку, на їхню думку, на премії, денормалізують клімат в колективі, використовуючи громадський резонанс до важливих об'єктів. Таким чином, помилково думають, що можуть чинити психологічний тиск на керівництво з метою отримання особистої вигоди. Такими діями підривається нормальний темп виконання робіт», – сказав Гадзієв.
На сайті уряду Севастополя інформація про страйк робітників відсутня.
Прес-служба ТОВ «Самара-Спецмонтаж» ситуацію не коментує.
У Сімферополі та Севастополі російський «Технопромекспорт» будує дві теплові електростанції сумарною потужністю 940 МВт. У вересні уряд Росії відклав терміни запуску в експлуатацію цих теплоелектростанцій на травень-червень 2018 року.
У червні цього року розгорівся скандал з поставками в анексований Крим турбін німецької фірми Siemens з боку сусідньої Росії. Росія заперечувала приналежність турбін в Криму компанії, проте Siemens визнала обладнання своїм. Siemens оскаржує в суді перевезення турбін з Росії до Криму, що заборонено санкціями Євросоюзу.