Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров повідомив, що австрійська сторона не видала віз журналістам кримських засобів масової інформації, зареєстрованим як учасники наради «Роль вільних ЗМІ у всеосяжному підході до безпеки». Про це повідомляє Радіо Свобода.
«Міністерство закордонних справ Росії викликало тимчасового повіреного в справах Австрії через відмову Відня у видачі віз кримським журналістам», – сказав 3 листопада голова російського зовнішньополітичного відомства.
За його словами, австрійська сторона відмовила журналістам кримських засобів інформації, які були зареєстровані ОБСЄ як учасники наради «Роль вільних ЗМІ у всеосяжному підході до безпеки».
За словами Лаврова, журналісти «зазнали дискримінації з боку Австрії».
«Це неприйнятна ситуація, коли журналісти, які живуть у республіці Крим і Севастополі, піддаються дискримінації», – сказав Лавров.
Українська делегація на нараді ОБСЄ з питань людського виміру у Відні 2 листопада закликала організацію відмовитися приймати офіційні доповіді Росії, де Крим вказаний як частина її території.
Також українська сторона наполягає на системному діалозі ОБСЄ з іншими міжнародними організаціями та органами (ООН, ЮНЕСКО, Рада з прав людини ООН, Ради Європи) щодо ситуації з правами людини в Криму з метою забезпечення синергії зусиль.
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму й Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію й анексію Криму незаконними й засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова й називає це «відновленням історичної справедливості».