Кримське управління ФСБ Росії 18 жовтня пред'явило обвинувальний акт кримськотатарському активісту Сулейману Кадирову. Російське слідство звинувачує Кадирова за частиною 2 статті 280.1 Кримінального кодексу Росії – «публічний заклик до порушення цілісності Російської Федерації», розповів Крим.Реалії адвокат Олексій Ладін.
«Винятковість цієї справи полягає в тому, що кримінальну справу було порушено більше ніж рік тому – 11 жовтня 2016 року. З юридичної точки зору доведеність та обґрунтованість звинувачень вельми туманні. Виходячи з експертиз, які є в матеріалах справи, той репост і ті коментарі, які, як вважає слідство, належать Сулейману Кадирову, не містять закликів до чого б там не було. Вони містять схвалення, згоду з позицією, але закликів немає. А стаття Кодексу говорить, що в діях повинні бути заклики», – сказав Ладін.
Він також зазначив, що виникає низка питань до «якості слідства».
Сам Кадиров заперечує звинувачення.
5 жовтня 2016 року російські силовики прийшли з обшуком до будинку кримськотатарського активіста Сулеймана Кадирова. Під час обшуку вилучили ноутбук і телефон. Обшук відбувався на підставі постанови судді на прізвище Родіонов на проведення огляду за підозрою в закликах до невизнання кордонів Росії й підтримки громадського об'єднання «Аскер».
11 жовтня 2016 року стосовно Сулеймана Кадирова порушили кримінальну справу за підозрою в «сепаратизмі».
У квітні 2017 року російська служба з фінансового моніторингу внесла Сулеймана Кадирова до переліку екстремістів і терористів.
Після російської анексії в Криму почастішали масові обшуки в незалежних журналістів, громадських активістів, активістів кримськотатарського національного руху, членів Меджлісу кримськотатарського народу, а також кримських мусульман, підозрюваних у зв'язках із забороненою в Росії організацією «Хізб ут-Тахрір».
Міністерство закордонних справ України висловило стурбованість переслідуваннями громадян України в анексованому Криму й закликало припинити тиск на них.