Більшість затриманих 14 жовтня в анексованому Криму учасників одиночних пікетів проти репресій російських силовиків на півострові відпустили з відділків поліції. Про це у Facebook повідомляє об'єднання «Кримська солідарність».
Так, відомо про звільнення пікетників, які були затримані в Сімферополі, Джанкої, Феодосії, Кіровському.
Всього, за оновленими даними активістів, за день у Криму російські поліцейські затримали більше ніж 31 людину, які взяли участь у одиночних пікетах. При цьому затримання відбувалися з численними порушеннями законодавства (затриманим не зачитувалися їхні права, їм не надавали можливості скористатися послугами адвокатів, у них примусово знімали відбитки пальців), підкреслюють у «Кримській солідарності».
Затримані активісти пишуть скарги на неправомірні дії поліцейських і порушення їхніх прав, повідомляють активісти, а також кримський адвокат Рустем Кямілєв.
У суботу, 14 жовтня, на всій території анексованого Росією Криму на одиночні пікети проти репресій російських силовиків на півострові, зокрема – щодо кримських татар, кримських мусульман, за даними «Кримської солідарності», вийшло більше ніж 100 осіб. Багато з них були затримані й доставлені у відділення поліції.
Після анексії Криму Росією на півострові ФСБ проводить регулярні затримання, обшуки і допити незалежних журналістів, кримськотатарських активістів, опозиційних і проукраїнських громадських діячів і представників релігійних меншин. Правозахисники називають ці дії російських силовиків політично мотивованими.
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму й Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію й анексію Криму незаконними й засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова й називає це «відновленням історичної справедливості».