У понеділок, 2 жовтня, в кримському селищі Молодіжному Сімферопольського району в будинку кримчанина Рената Сулейманова люди в масках провели обшук. Про це повідомляє адвокат Едем Семедляев у Facebook.
За словами адвоката, наразі Сулейманова відвезли на машині з невідомими номерами і невідомо, в якому напрямку.
«Всі люди в масках, на всіх службових машинах номера скручені, тому невідомо, хто його відвіз, куди відвіз. Я хвилююся, щоб не було, як із Ренатом Параламовим», – сказав він у відеозверненні.
Наразі Семедляєв на своїй машині їде за автомобілем, на якому везуть Сулейманова.
Офіційних коментарів російських силових структур з цього приводу поки немає.
Вранці 13 вересня в кримському селищі Нижньогірське, в будинку кримчанина Рената Параламова, провели обшук, який силовики назвали «обстеженням і слідчими діями». Адвокат припустив, що «огляд» може бути пов'язаний з релігійною активністю Параламова. За словами очевидців, люди в масках без розпізнавальних знаків на формі відвезли Параламова в невідомому напрямку. Пізніше стало відомо про вилучення книги і ноутбука з дому Параламова. Параламов вийшов на зв'язок із родичами вдень 14 вересня. Його виявили на автовокзалі Сімферополя. Пізніше Параламов розповів, що «невідомі катували його, надягали на голову мішок, давали розряди оголеними проводами».
З переходом Криму під контроль Росії на півострові ФСБ проводить регулярні обшуки й допити журналістів, активістів, громадських діячів. Правозахисники характеризують це як «боротьбу з інакомисленням».
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».