Доступність посилання

ТОП новини

У суді у «справі Семени» відхилили всі клопотання захисту


Микола Семена (у центрі) на судовому засіданні
Микола Семена (у центрі) на судовому засіданні

На засіданні підконтрольного Росії Залізничного районного суду Сімферополя у справі кримського журналіста Миколи Семени, якого російські силовики звинувачують в сепаратизмі, суд продовжив відхиляти клопотання сторони захисту.

Про це 31 серпня повідомляє кореспондент Крим.Реалії.

Адвокат Семени Олександр Попков подав клопотання про виключення неприпустимих доказів – перекладів з української та англійської, що завірені не перекладачем, а главою фірми перекладів Вахтангом Карамоляном, що суперечить вимогам російського КПК, оскільки його не попередили про відповідальність за спотворення перекладу.

Також адвокат Попков зазначив, що в перекладах відсутні цілі фрагменти тексту. Обвинувач проти задоволення клопотання заперечувала, оскільки в суді були допитані обидва перекладача, які підтвердили вірність зробленого перекладу. Суддя Надія Школьная в задоволенні клопотання знову відмовила.

Також адвокат Олександр Попков зажадав виключити з доказів, як неприпустимий, лінгвістичний висновок експерта ФСБ Росії Ольги Іванової. Свою вимогу захисник аргументував тим, що «питання сформульовані некоректно, виходять за рамки лінгвістичної експертизи, підмінений об'єкт дослідження, у висновку експертизи відсутня наукова основа». Такі висновки в суді озвучила експерт Олена Новожилова.

Також Попков до числа підстав для виключення експертизи з переліку доказів відніс «очевидну некомпетентність експерта ФСБ Іванової, яка на трьох аркушах документа допустила 72 граматичні, мовні та логічні помилки, з яких 15 – рівня початкової школи». На думку адвоката, в такому вигляді експертиза суперечить вимогам КПК і порочить інститут судової експертизи в цілому.

Як повідомляє кореспондент Крим.Реалії, обвинувач у задоволенні клопотання заперечувала, мотивуючи це тим, що «наявність граматичних помилок не передбачено кримінально-процесуальним кодексом», а рівень його компетентності визначається наявністю відповідної ліцензії, яку поки ніхто не відкликав. Суддя Надія Школьная не побачила явних порушень у висновку експерта і відмовила у виключенні цього документа зі складу наявних у справі доказів.

Після цього Попков звернув увагу на відсутність протоколів судових засідань для підготовки до дебатів, а також на відмову суду в сприянні допиту свідків Михайла Сави і Володимира Притули. Державний обвинувач звернулася до суду з проханням відкласти початок дебатів у зв'язку з необхідністю узгодити позицію з прокурором, що склав обвинувальний висновок. Клопотання звинувачення задоволено, суд завершений, наступне засідання призначене на 18 вересня 2017 року.

Автора Радіо Свобода і Крим.Реалії, кримського журналіста Миколу Семену російська влада звинувачує у публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії. У квітні 2016 року в його будинку ФСБ Росії провела обшук, а в травні того ж року йому висунули офіційне звинувачення в тому, що журналіст опублікував на сайті Крим.Реалії статтю. Наразі журналіст перебуває під підпискою про невиїзд.

Микола Семена заявляє, що у своїх матеріалах він реалізовував право на «вільне висловлення думки».

Правозахисні та журналістські організації вважають переслідування Миколи Семени політично мотивованим.

Міністерство закордонних справ України від 3 травня закликало російську владу анексованого Криму припинити переслідування українських журналістів на півострові, і, зокрема, Миколу Семену.

XS
SM
MD
LG