Стосовно літнього кримськотатарського активіста Сервера Караметова, затриманого 8 серпня в Сімферополі за одиночний пікет на підтримку Ахтема Чийгоза, склали два адміністративні протоколи. Один – за «порушення порядку проведення одиночних пікетів», другий – за «опір співробітникам поліції». Про це кореспонденту Крим.Реалії повідомив адвокат затриманого Еміль Курбедінов.
За його інформацією, затриманого Караметова зараз везуть до підконтрольного Кремлю Залізничного суду Сімферополя.
У чоловіка погане самопочуття: через затримання 76-річний активіст із хворобою Паркінсона пропустив обов'язковий прийом ліків, у нього сильний тремор. При цьому у російський поліцейських немає жодних документів про його стан здоров'я.
76-річного Сервера Караметова затримали 8 серпня біля будівлі підконтрольного Кремлю Верховного суду Криму в Сімферополі. Чоловік вийшов на одиночний пікет на підтримку одного з лідерів кримськотатарського національного руху, заарештованого в Криму Ахтема Чийгоза.
На сайтах підконтрольних Кремлю силових відомств Криму затримання Караметова поки не коментували.
Сервера Караметова затримують в анексованому Криму вже не вперше. Так, у День пам'яті жертв геноциду кримських татар 18 травня його затримали російські силовики після того, як він прийшов на площу в Сімферополі з кримськотатарським прапором і портретами своїх батьків, які стали жертвами депортації 1944 року. За три години його відпустили після складання адмінпротоколу.
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».