Звинувачення, висунуті російською владою журналісту, автору Крим.Реалії Миколі Семені, символізують придушення свободи ЗМІ в анексованому Росією Криму. Про це повідомив 25 січня президент Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода Томас Кент.
Він нагадав, що 20 січня Миколі Семене було висунуте звинувачення за статтею 280.1 КК Росії, за публікацію статті, написаної журналістом у вересні 2015 року, де нібито містяться «заклики до дій, що порушують територіальну цілісність Російської Федерації».
Відносно Миколи Семени було порушено кримінальну справу в квітні 2016 року, коли російські агенти служби безпеки провели обшук в його квартирі і в будинках шести інших кримських журналістів. На сьогодні Семена перебуває під домашнім арештом у Сімферополі, йому загрожує потенційний тюремний термін до п'яти років.
24 січня свій жаль про погіршення свободи ЗМІ в зонах конфліктів в Україні висловила представник ОБСЄ з питань свободи преси Дунья Міятович. Вона нагадала про справу Семени, зокрема, заявивши, що це «нагадує всім про довільну практику змусити замовкнути критичні голоси в Криму». Вона сказала: «Переслідування журналістів за вираження своїх поглядів абсолютно неприйнятне», і зажадала, щоб звинувачення проти Миколи Семени були зняті.
Президент Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода (RFE/RL) Томас Кент назвав звинувачення проти Семени «частиною узгоджених зусиль російської і підтримуваної Росією влади (Криму – КР) перешкодити журналістській місії RFE/RL щодо забезпечення незалежної преси для жителів Криму».
Посольство США в Києві засудило цей випадок як доказ «зростаючих репресій російського уряду щодо незалежних голосів у Росії та анексованому Росією Криму». Міжнародні та Європейські федерації журналістів назвали звинувачення проти Миколи Семени «необґрунтованими».
Правозахисники, які заперечують, що Семена скоїв якийсь злочин, вимагають, щоб звинувачення і його домашній арешт були зняті, щоб дозволити журналісту отримати терміново необхідну медичну допомогу в Києві.
Дата суду досі не встановлена.