Доступність посилання

ТОП новини

Суд залишив у силі покарання кримчанину, який оголосив про обшуки з мінарету


Підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму залишив у силі адміністративне покарання жителю Бахчисарая Фейрану Салієву, який оголосив із мінарету місцевої мечеті про проведення обшуків у кримських татар, підозрюваних в участі в організації Хізб ут-Тахрір.

Раніше Фейрану Салієву було призначено покарання у вигляді штрафу в розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за звинуваченням в організації несанкціонованого мітингу.

Фейран Салієв
Фейран Салієв

Вранці 12 травня 2016 року Салієв оголосив по гучномовцю мечеті про проведення обшуків у будинках чотирьох жителів Бахчисараю. Після цього до місця проведення оперативно-розшукових дій, а також до кафе «Салачик», який був оточений співробітниками ОМОН, почали збиратися жителі міста. Слідство вважало, що це можна характеризувати, як наймасовіший публічний захід, що вимагає узгодження із владою.

«Я сповіщав про те, що правоохоронні органи проводять обшуки. Я як мусульманин і громадянин сповістив про їхні дії. Це були гласні оперативно-слідчі дії. Неправомірно мене звинувачувати в тому, що я організатор мітингу. Я не організовував ніякого мітингу», – заявив у суді Салієв.

Адвокат кримчанина зазначила, що в аудіозаписі, який є основним свідченням звинувачення, кафе «Салачик» не фігурує.

«Він закликав зібратися біля будинків, де проводився обшук. Можливо для участі в якості понятих. Кафе «Салачик» оточив ОМОН, стояли два автозаки. Люди збиралися подивитися, що відбувається. Жоден свідок не вказував, що прийшов на заклик. У кафе Салієв не проголошував жодних вимог, не закликав громадян висловити думку про будь-які політичні події. Він не був також помічений ні в якості порушника громадського порядку. Провина не доведена, відсутній склад правопорушення», – підкреслила адвокат.

Суддю доводи захисту не переконали й покарання Салієву залишили в силі.

«Перш ніж робити якісь дії, ви повинні були подумати про інших, про їхню безпеку. Раптом хтось щось зробив би, хто тоді відповідав би?» – звернувся до обвинуваченого суддя після оголошення рішення.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму й Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію й анексію Криму незаконними й засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова й називає це «відновленням історичної справедливості».

XS
SM
MD
LG