Доступність посилання

ТОП новини

На пункті Каланчак місцеві активісти перевіряють фури, які виїжджають із Криму


Учасники блокади Криму біля адміністративного кордону з півостровом
Учасники блокади Криму біля адміністративного кордону з півостровом

На контрольно-пропускному пункті Каланчак на адміністративному кордоні з Кримом українські прикордонники не пропускають фури на півострів, а місцеві активісти перевіряють вантажівки, що в'їжджають на материк. Про це повідомляє кореспондент Крим.Реалії з місця подій.

За його інформацією, на місці присутні близько п'ятнадцяти осіб. Вони перевіряють вміст вантажівок, які виїжджають із Криму. Якщо фури їдуть порожніми, то активісти їх вільно пропускають. Поки через «кордон» не намагались проїхати вантажівки з товарами.

У той самий час, у черзі перед пропускним пунктом продовжують стояти чимало фур, які планували заїхати до Криму. За словами кореспондента Крим.Реалії, водії спокійно ставляться до того, що їх не пропускають на півострів. Вони кажуть, що звикли цілодобово стояти в чергах, і за кожний день перебування на «кордоні» ім доплачує замовник.

Поблизу Каланчака перебуває зараз менше десяти учасників безстрокової акції з блокування вантажного транспорту. Вони нічого не роблять, і кажуть, що очікують приїзду голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова.

Як повідомлялось, Меджліс кримськотатарського народу 20 вересня розпочав безстрокову акцію з блокування вантажного транспорту, що прямує до Криму. За інформацією координаційної ради акції, через адміністративний кордон будуть безперешкодно пропускатися пішоходи та легковий транспорт.

Ініціатори блокади вважають, що українські компанії мають припинити торговельні відносини з Кримом, оскільки територія півострова була окупована Російською Федерацією. За словами організаторів акції, вони не пропускатимуть фури до Криму до того часу, поки не будуть виконані їхні вимоги: звільнення політв'язнів, припинення тиску на незалежні ЗМІ, безперешкодний в'їзд для міжнародних спостерігачів на територію півострова, припинення репресій щодо кримських татар.

Російський голова Криму Сергій Аксьонов засудив дії організаторів блокади і висловив надію на те, що вони одумаються. За його словами, влада Криму стежитиме за тим, щоб можлива відсутність українських товарів не призвела до підвищення цін на продукти.

16 березня 2014 року на території Криму і міста Севастополя відбувся так званий референдум про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали це голосування і вважають, що Крим Росія анексувала.

XS
SM
MD
LG