Доступність посилання

ТОП новини

Київ: Зеленський повідомив, що обговорив із Блінкеном Крим


Президент України Володимир Зеленський повідомив, що під час зустрічі з держсекретарем США Ентоні Блінкеном у Києві 6 травня обговорював тимчасово окуповані території України і, зокрема, анексований Крим.

За словами Зеленського, під час зустрічі також порушувалася тема «Кримської платформи» та участь в ній США.

«У цей рік, фундаментальний для українців, в рамках 30-річчя незалежності, в рамках якої буде важливою і наша «Кримська платформа» – перший майданчик з питань деокупації півострова, я запросив президента США і віцепрезидента. Ми віримо, що в цей символічний для України рік, США будуть разом з Україною», – сказав Зеленський.

Блінкен у свою чергу підтвердив підтримку США територіальної цілісності України.

У середу, 5 травня, Ентоні Блінкен прибув до Києва. 6 травня він проведе зустрічі з представниками української влади і громадськості.

Напередодні в Держдепартаменті США висловили стурбованість «агресивними діями» Кремля щодо України і закликали Росію повернути їй повний контроль над Кримським півостровом.

До цього офіційний представник Держдепартаменту США Нед Прайс заявив, що Росія повинна припинити незаконну анексію Криму, а також виконувати свої зобов'язання за Мінськими угодами.

Заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква повідомив, що міжнародний саміт «Кримської платформи» відбудеться 23 серпня 2021 року – до 30-річної річниці незалежності України.

Перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джеппар в ефірі Радіо Крим.Реалії розповіла, що за підсумками саміту «Кримської платформи» буде ухвалена відповідна декларація.

Речниця МЗС Росії Марія Захарова наголошувала раніше, що російська сторона готова брати участь в ініційованій Україною «Кримській платформі», якщо на цьому майданчику обговорюватимуть проблеми півострова – від водопостачання до транспортного сполучення.

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

XS
SM
MD
LG