Співробітники кримського управління ДІБДР Росії склали понад 200 протоколів за фактом здійснення нелегальних перевезень, у тому числі – на 12 громадян України, яким російська влада заборонили в'їзд до анексованого Криму. Про це повідомив керівник відомства Анатолій Борисенко на засіданні російського уряду Криму 30 липня, пише російське інформагентство «РИА Новости Крым».
«При роботі з цими перевізниками досягли того, що за статтею 14.1 КоАП Росії було зафіксовано 117 порушень (заняття підприємницькою діяльністю без дозвільних документів – КР) у напрямку до Джанкоя. У напрямку Армянська було зареєстровано 87 порушень за цією статтею. За статтею 18.10 КоАП Росії (незаконне здійснення підприємницької діяльності іноземним громадянином – КР) притягнуто 12 іноземних громадян (громадян України – КР)», – повідомив Борисенко.
За його словами, громадяни України працювали в Криму в сфері пасажирських перевезень без дозвільних документів без сплати податків до кримського бюджету.
Російський міністр транспорту Криму Сергій Карпов на засіданні підконтрольного Кремлю уряду Криму 30 липня повідомив, що в Криму планують запустити додаткові автобусні рейси за маршрутом від Сімферополя до пунктів пропуску на адмінкордоні з Херсонською областю.
20 липня заступник голови громадської ради при російському Міністерстві транспорту Криму Олексій Волков заявив, що повна заборона роботи нелегальних перевізників у Криму може призвести до транспортного колапсу.
Російський глава Криму Сергій Аксенов раніше повідомив, що підключив прокуратуру і ФСБ Росії для боротьби з нелегальними перевезеннями в Криму. За його словами, за «бездіяльність посадових осіб» щодо нелегальних перевезень, порушуватимуть кримінальні справи.
Адмінкордон між материковою Україною і Кримом
Після анексії Криму Росією на початку 2014 року між материковою Україною і півостровом проліг формально адміністративний, але фактично – справжній кордон. У Херсонській області на адмінкордоні з Кримом працюють три контрольні пункти в'їзду/виїзду – «Каланчак», «Чонгар» і «Чаплинка». З 19 жовтня 2021 року пункт пропуску «Чаплинка», який був кілька місяців на ремонті, вирішили закрити.