Доступність посилання

ТОП новини

Захарченка, Чуркіна і Лужкова. У Сімферополі з'явилися нові вулиці


Портрет Захарченка в окупованому Донецьку, архівне фото
Портрет Захарченка в окупованому Донецьку, архівне фото

Підконтрольна Росії Сімферопольська міськрада надала назви 29 новим вулицям міста.

За рішенням, ухваленим 26 березня, в місті з'явилися вулиці, названі такими іменами: колишнього мера Москви Юрія Лужкова, вбитого ватажка «ДНР» Олександра Захарченка, вбитого посла Росії в Туреччині Андрія Карлова, колишнього постпреда Росії при ООН Віталія Чуркіна, покійного ректора Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського Миколи Багрова, майстрині художньої вишивки Віри Роїк.

Згідно з документом, у Сімферополі також з'явилися вулиці з іменами російського вченого Миколи Данилевського, російського письменника Костянтина Симонова, засновника «Російської громади Криму» Володимира Терехова. У місті також з'явився проспект російського полководця Олександра Суворова.

Вулиці Чуркіна, Захарченка, Карлова, Багрова, Святителя Гурія і проспект Суворова розташовані в мікрорайоні Кримська роза.

Вулиці радянського письменника Анатолія Домбровського, російського письменника Олександра Купріна, Симонова і Роїк – в районі вулиць Лугової та Совхозної. Вулиці Данилевського і Терехова розташовані в районі вулиць Раснецова і Поліни Осипенко.

Крім того, в мікрорайоні Петровські висоти з'явилися вулиці Героїв Севастополя, Литовського полку, Олександра Меншикова, Героїв Альми, Суздальського полку і «кримського ополчення», також відомого як «самооборона Криму», яка брала участь в окупації та анексії Криму Росією.

У цьому районі розташований цвинтар 35 тисяч воїнів, які померли в сімферопольських госпіталях під час Кримської війни.

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

XS
SM
MD
LG