Доступність посилання

ТОП новини

У Радбезі ООН обговорюють порушення прав людини в Криму (трансляція)


У Нью-Йорку 6 березня триває засідання Ради безпеки ООН про порушення прав людини в анексованому Росією Криму та шляхи деокупації півострова.

Крим.Реалії ведуть пряму трансляцію.

Як зазначається, захід організований постійними представництвами Бельгії, Естонії, Франції, Німеччини, Великобританії і США при ООН в партнерстві з Постійним представництвом України при ООН.

У заході візьмуть участь постійний представник президента України в Криму Антон Кориневич; голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров; керівник Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник; заступник міністра закордонних справ Естонії Пол Тісалу; помічник генерального секретаря з прав людини і керівник Управління верховного комісара з прав людини в Нью-Йорку Ілзе Брандс Кехріс; постійний представник ФРН при ООН Крістоф Хойсген; заступник постійного представника Франції при ООН Енн Гегуен.

Влітку 2019 року на засіданні Радбезу ООН країни Заходу закликали Росію повернути Крим. У березні 2019 року в Радбезі ООН відбулося спеціальне засідання, присвячене п'ятиріччю російської анексії Криму. На засіданні виступив з промовою заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.

У лютому 2020 року голова МЗС України Вадим Пристайко заявив, що Росія ігнорує вимоги Організації Об'єднаних Націй і порушує права людини в анексованому Криму. Він вказав на те, що в останній доповіді генерального секретаря ООН «абсолютно чітко зазначається, що саме Росія відповідає за порушення прав і свобод людини».

Раніше російська сторона наполягала, що в Криму не порушуються права місцевих жителів, а питання «приналежності півострова закрите, оскільки Крим є територією Росії».

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

XS
SM
MD
LG