Підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму відмовив у задоволенні апеляції у кримінальній справі жителя Кіровського району Криму Ділявера Гафарова і залишив чинним вирок першої інстанції – 10 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму. Про це повідомляє портал «Кримський процес».
Як зазначалося раніше, Гафарова засудили за звинуваченням в участі в «незаконному збройному формуванні України».
Під часі розгляду апеляції засуджений заявив, що не згоден з рішенням суду першої інстанції.
Російський прокурор заперечував проти задоволення скарги, вважаючи рішення суду обґрунтованим, всі докази перевіреними і законними. Аргументи на користь цієї думки представник обвинувачення не наводив.
Під час засідання адвокат Гафарова Олександр Музика озвучив головні аргументи скарги: не встановлено місце скоєння злочину, є розбіжності свідків і досліджень ноутбука, вилученого під час обшуку, сам вирок невиправдано суворий.
28 серпня підконтрольний Росії Кіровський районний суд Криму виніс вирок Діляверу Гафарову. Чоловіка засудили до 10 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму та одного року обмеження волі. При цьому прокурор просив 12 років позбавлення волі.
Вранці 30 жовтня 2018 року в селі Жемчужина Кіровського району російські силовики провели обшук у місцевого жителя, продавця в магазині Ділявера Гафарова.
1 листопада 2018 року ФСБ Росії повідомила, що в Криму затримали жителя Кіровського району Криму за звинуваченням в участі в «діяльності незаконних збройних формувань на території України».
Йшлося про продавця в магазині з села Жемчужина Криму Кіровського району Ділявера Гафарова. Пізніше його заарештували. Міністерство закордонних справ України засудило і висловило протест Росії через арешт Гафарова.
Дискусія про створення кримськотатарського батальйону в складі структури правоохоронних органів України триває з 2016 року. У Меджлісі кримськотатарського народу зазначали, що всі матеріали з цього питання були передані п'ятому президенту України Петру Порошенку та очільнику МВС Арсену Авакову.
Голова громадської організації «Аскер» Ленур Іслямов закликав надати створюваному «кримськотатарському батальйону» імені Номана Челебіджихана номер військової частини.
У Національній гвардії України, що входить в систему Міністерства внутрішніх справ України, зазначали, що заяви про створення в їхній структурі «кримськотатарського батальйону» залишаються поки на рівні заяв, які не закріплені законодавчо.