Фахівці Роспотребнадзору почали робити аналіз води, взятої з моря, а також басейнів і аквапарків, щоб перевірити її на наявність збудника коронавірусу. Позитивних результатів немає, стверджує керівник управління Роспотребнадзору в Криму Наталя Пеньковська.
«З липня місяця ми почали проводити дослідження на збудника коронавірусу в морській воді, воді аквапарків, басейнів тощо. На сьогодні позитивних знахідок у цій частині немає», – цитує ТАСС Пеньковську.
Вона зазначила, що немає «вибухового сплеску» захворюваності в Криму і Севастополі.
«Хочу звернути увагу, що масковий режим має дотримуватися в громадських місцях, треба пам'ятати про соціальну дистанцію, про речі, про які ми говоримо з березня», – додала Пеньковська.
Напередодні підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксенов повідомив, що кількість співробітників підконтрольної Кремлю адміністрації Ялти з підтвердженим коронавірусом перевищила два десятки.
У Криму за останню добу зареєстрували 23 випадки нової коронавірусної інфекції. У Севастополі – три.
Загалом на поточний період, за інформацією влади, в Криму зареєстровано 1139 випадків COVID-19, а в Севастополі – 339.
Дані російської влади Криму про захворювання на коронавірус не підтверджені міжнародними організаціями та іншими незалежними джерелами. Правозахисники стверджують, що ця статистика суттєво занижена, оскільки не відображає багатьох важливих факторів, включаючи інфікування серед російських військових і спецслужб.
Коронавірусна інфекція COVID-19
Коронавірус SARS-CoV-2, раніше відомий як 2019 nCoV, виявили в Китаї наприкінці 2019 року.
Він викликає захворювання COVID-19. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди та грипу, в тому числі з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може бути смертельною. Більшість хворих одужує; помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.
11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах захворювання, що викликається новим коронавірусом, пандемією.