Доступність посилання

ТОП новини

Україна вимагає звільнення політв’язня Сизикова в окупованому Криму – Джапарова


Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар
Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар

Україна вимагає від Росії звільнення затриманого в окупованому Криму політичного в’язня Олександра Сизикова, наголосила 15 жовтня перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар.

«Російські репресії в Криму використовують найжорстокіші методи КДБ. Окупанти відправили політв’язня з Криму Олександра Сизикова, інваліда І групи, на психологічну експертизу. Схоже, хочуть, сфабрикувавши вирок за тероричстичну діяльність, відправити його до «психушки», а не звільнити за станом здоров’я», – повідомила Джеппар у Twitter.

Підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя 14 жовтня ухвалив відправити фігуранта бахчисарайського справи «Хізб ут-Тахрір» Олександра Сизикова на місяць на стаціонарну судово-психіатричну експертизу до Севастопольської міської психіатричної лікарні.

Вранці 7 липня пройшли обшуки в будинках кримських татар: Еміля Зіядінова в селищі Октябрське Красногвардійського району, Ісмета Ібрагімова в селищі Курці Сімферопольського району, Аліма Суф'янова в селі Залізничне Бахчисарайського району, у Сейрана Хайретдінова в селі Білокам'янка Бахчисарайського району, Олександра Сизикова в селі Севастьянівка Бахчисарайського району, у Вадима Бектемірова в селі Кам'янка Сімферопольського району та у Ділявера Меметова в Алушті.

У ФСБ Росії стверджують, що затримали підозрюваних в організації та участі в осередку «Хізб ут-Тахрір», які «поширювали серед жителів Криму терористичну ідеологію, вербували в свої лави кримських мусульман».

Підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя відправив під домашній арешт Сизикова, підозрюваного в організації діяльності «Хізб ут-Тахрір». Чоловік є інвалідом першої групи, повністю втратив зір у 2009 році.

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

XS
SM
MD
LG