У Росії Рада Федерації 7 червня схвалила закон про денонсацію договору з Україною про співпрацю у використанні Керченської протоки та Азовського моря, повідомляють російські ЗМІ.
«У зв'язку з тим, що Україна втратила статус прибережної держави щодо цих акваторій, виникла потреба припинення договору», – цитує текст документа російський телеканал RT.
Раніше цей закон ухвалили депутати Держдуми Росії.
Договір між РФ та Україною був підписаний у Керчі 24 грудня 2003 року президентами Володимиром Путіним та Леонідом Кучмою. На підставі цієї угоди, що набула чинності з 23 квітня 2004 року, країни визначили статус Азовського моря та Керченської протоки.
Документ містить п'ять статей. Він, зокрема, говорить, що:
- Азовське море та Керченська протока історично є внутрішніми водами Росії та України;
- Азовське море розмежовується лінією державного кордону відповідно до угоди;
- торгові судна та військові кораблі, а також інші державні судна під прапором РФ або України, що експлуатуються з некомерційною метою, користуються свободою судноплавства;
- військові кораблі та інші судна третіх країн можуть заходити в Азовське море і проходити через Керченську протоку, якщо вони прямують з візитом або діловим заходом до порту однієї зі сторін на її запрошення або вирішення, погодженого з іншою стороною;
- суперечки між сторонами, пов'язані з тлумаченням і застосуванням договору, вирішуються шляхом консультацій та переговорів, а також іншими мирними засобами.
Україна денонсувала цей договір у лютому 2023 року.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.