Український «Ощадбанк» стурбований рішенням суду, яке може перешкодити отриманню українським державним банком компенсації від Росії за втрати у Криму. Про це йдеться в заяві «Ощадбанку».
«Ощадбанк» вкрай стурбований ситуацією навколо процедури виконання в Україні рішення Міжнародного комерційного арбітражу у справі за позовом «Ощадбанку» до Росії, згідно з яким банку присуджена компенсація понад 1,3 мільярда доларів США», – йдеться в повідомленні.
Приводом для цього стало прийняття Верховним судом України до розгляду апеляційної скарги ПАТ «Фортуна» на постанову Київського апеляційного суду, згідно з яким «Ощадбанку» надано дозвіл на примусове виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражу.
«На нашу думку, це рішення Верховного суду не відповідає чинному законодавству через недотримання процесуальних термінів, а також через те, що скарга подана особами, які не брали участі у справі і не мають права оскаржувати відповідний дозвіл. Фактично мова йде про те, що державний банк усувають від розподілу коштів, отриманих після продажу 99,77% акцій Промінвестбанку», – йдеться в повідомленні.
В «Ощадбанку» повідомили, що виконання рішення арбітражу на суму понад 1,3 мільярда доларів США «під загрозою зупинки».
«Ощадбанк», 100% акцій якого належить державі, в результаті неправомірних дій може втратити суму, яка становить понад 200 млн грн», – повідомили в банку.
В «Ощадбанку» зазначили, що «судову систему України використовують для заподіяння шкоди інтересам держави і «Ощадбанку».
«Зазначені протиправні дії кидають тінь на вітчизняну судову систему і створюють ризики для інвестиційного клімату в країні. Сподіваємося, що судова система і державні органи зможуть дати належну оцінку протиправним діям окремих осіб і не дозволять порушити законні права «Ощадбанку». Усі гілки української влади також повинні зробити належні висновки з цієї безпрецедентної ситуації, щоб запобігти подібним незаконні рішення в майбутньому», – йдеться в повідомленні.
У листопаді 2018 року Арбітражний суд у Парижі ухвалив рішення задовольнити вимогу про компенсацію збитків українському «Ощадбанку», завданих в результаті анексії Криму з боку Росії. У Мін'юсті Росії відмовилися визнавати рішення арбітражу.
У жовтні 2019 року Апеляційний суд у Парижі відхилив спроби Росії призупинити примусове виконання рішення Міжнародного арбітражу про виплату українському «Ощадбанку» 1,3 мільярда доларів за експропріацію активів банку у Криму.
У серпні 2016 року призначений Кремлем глава Криму Сергій Аксенов заявив, що кримська влада не визнає рішень міжнародних судів з питання про «націоналізації» активів «Ощадбанку».
«Ощадбанк» є одним з найбільших українських банків, який за станом на березень 2014 року мав найбільшу банківську мережу в Криму.