Російська влада анексованого Криму має намір виставити на примусовий продаж земельні ділянки «іноземців». Про це під час засідання російського уряду Криму заявила голова Держкомреєстру Інна Смаль.
«Якщо навесні 2020 року у власності іноземців було приблизно 11,5 тисячі ділянок у прикордонних територіях Криму, то до липня 2021 року їх налічувалося близько 7,3 тисяч», – повідомила Смаль.
Вона уточнила, що зараз таких ділянок приблизно 6,6 тисячі.
Підконтрольна Кремлю влада півострова вважає «іноземцями» всіх, хто не живе на території сусідньої Росії та анексованих нею Криму і Севастополя, зокрема жителів материкової України.
24 березня 2020 року президент Росії Володимир Путін підписав указ, що розширює заборону на володіння землею іноземцями на територію анексованого півострова. До списку увійшли більшість прибережних районів Криму, включаючи курортні міста – Керч, Ялту, Євпаторію та Севастополь, що вважається за російськими законами окремим суб'єктом Федерації. Заборона не поширилася лише на три райони Криму, що не межують із материковою частиною України та не мають виходу до Чорного моря.
Раніше повідомлялося, що до підписання Путіним указу таким «іноземцям» належало близько 11 із половиною тисяч дільниць насамперед у популярних прибережних районах. Заборона володіти землею стосується представників 55 держав, більшість власників – громадяни України.
Експерт Регіонального центру прав людини Роман Мартиновський 27 липня у Києві на пресконференції «Крим без правил: окупована власність» повідомив, що в Криму, починаючи з 2014 року, зафіксовано майже чотири тисячі випадків порушення права власності фізичних та юридичних осіб.