Депутат Держдуми Росії Наталя Поклонська хоче знову стати російським прокурором Криму. Про це вона повідомила на пресконференції 20 липня в пресцентрі «Росія сьогодні».
«Якщо я працюватиve в Криму, то для себе бачу тільки одну посаду – це моя рідна посадf – прокурор Криму», – сказала Поклонська.
Вона зазначила, що в Криму «потрібен баланс сил», оскільки російському главі Криму Сергію Аксенову «складно боротися з корупцією і чиновницьким свавіллям».
При цьому Поклонська зазначила, що остаточне рішення про те, де вона працюватиме після відходу з Держдуми, ще не ухвалила.
Раніше депутат Держдуми, колишній прокурор Криму Наталя Поклонська спростувала інформацію, що з'явилася в російських Telegram-каналах і ЗМІ про те, що вона може обійняти посаду міністра екології та природних ресурсів Криму.
Поклонська повідомляла раніше, що не братиме участь у нових виборах до Держдуми Росії.
У 2020 році Наталя Поклонська говорила, що не хоче повертатися на роботу в прокуратуру і «не проти» залишатися депутатом Держдуми Росії.
Раніше Поклонська в інтерв'ю Ксенії Собчак назвала себе «господинею Криму». Цим вона пояснила своє бажання розмовляти з російською журналісткою тільки на території півострова.
Росія після анексії Криму в 2014 році, з 2016 року почала проводити на півострові вибори до російського парламенту. Україна, США, Євросоюз і низка інших країн світу вважають ці голосування незаконними, вони неодноразово офіційно заявляли про невизнання російських виборів у Криму, а проти осіб, які брали участь в електоральному процесі, запроваджували персональні санкції.
Наталя Поклонська
До 2014 року Наталя Поклонська працювала в органах прокуратури України. Навесні 2014 року підконтрольна Кремлю влада півострова призначила її прокурором Криму. Поклонська ініціювала заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу в Росії та в анексованому Криму, виступала в ролі обвинувача проти громадян України у справах «про тероризм», «напад на співробітників «Беркута» тощо.
У 2016 році після російських виборів, проведених на півострові, вона стала депутатом Державної Думи. Україна і Захід ці вибори не визнали.
За інформацією Прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Поклонській оголошено підозру в «створенні злочинної організації», «незаконному позбавленні волі або викраденні людини» («справа кримських терористів», за якою у 2014 році в Криму було затримано і потім засуджено в Росії кримчан Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія), «порушенні законів і звичаїв війни».
Крім цього, Поклонська фігурує у низці українських розслідувань, за якими їй не висували підозри. Зокрема, за даними прокуратури, мова йде про блокування доступу до сайту Крим.Реалії на території півострова і в Росії, що кваліфікується як «перешкоджання законній професійній діяльності журналістів».
Також у Прокуратурі АРК і Севастополя вказують на участь Поклонської у виборах до Держдуми Росії як кандидата від анексованого Криму, чим вона «завдала шкоди суверенітету України». Ознаки цього злочину кваліфікуються як «державна зрада».
В інтерв'ю українському журналісту Дмитру Гордону Поклонська заявила, що не знає, в чому її звинувачують в Україні, тому що їй «не надійшло письмове повідомлення». Але в Прокуратурі АРК стверджують, що її адвокати в Києві приходять до органів попереднього розслідування, в прокуратуру, в суд, знайомляться з матеріалами кримінального провадження.