У Красноперекопську завод «Бром» планує інвестувати кошти в будівництво заводу з виробництва хлору. Про це повідомляє прес-служба підконтрольного Росії Мінпромполітики Криму.
«АТ «Бром» готується до реалізації інвестиційного проекту «Будівництво заводу з виробництва хлору», що дозволить створити нові робочі місця. Підприємство планує провести зниження класу небезпеки з першого до другого у зв'язку з тим, що проєкт передбачає виключення зберігання великих обсягів хлору в стаціонарних ємностях, а також у ж/д цистернах», – розповіли у відомстві.
При цьому в міністерстві повідомили, що керівництво «Кримського содового заводу» планує збільшити виробничі потужності кальцинованої соди. Також влада Криму розглядає питання про надання підприємству затоки Сиваш для розвідки і видобутку корисних копалин.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Бром» – кримське підприємство, що спеціалізується на випуску брому, його неорганічних солей і броморганічних з'єднань. Завод розташований у Красноперекопську, на півночі півострова, заснований у 1932 році.
Викиди в Армянську
В Армянську 20 жовтня розпочали запуск заводу «Кримський титан» після його зупинки через викиди, що стались у ніч із 23 на 24 серпня. Влада Криму заявила, що причиною забруднення є випаровування вмісту кислотонакопичувача, використовуваного «Кримським титаном».
У Києві вважають, що викид хімічних речовин на території Криму стався через російських військових, які на тренуваннях нібито обстріляли відстійники відходів титанового і содового заводів.
За вказівкою російського глави Криму Сергія Аксенова (Аксьонова) з Армянська вивозили дітей шкільного та дошкільного віку в кримські санаторії через забруднення повітря в місті.
Завод «Кримський титан» розпочав роботу ще 1971 року, а на початку 2000-х перейшов під контроль компанії Group DF Дмитра Фірташа. Головним напрямком підприємства є виробництво діоксиду титану – речовини, що застосовується в лакофарбовій, гумотехнічній промисловості, при виробництві пластмас і в багатьох інших галузях.
2014 року, після анексії Криму Росією, Дмитро Фірташ змінив структуру управління заводом. У жовтні Group DF передала ПрАТ «Кримський титан» російському дочірньому підприємству ТОВ «Титанові інвестиції». 2015 року ПрАТ «Кримський титан» був перейменований на «Юкрейніан кемікал Продактс».